• Informacje na temat:

  dywidendy kghm 2014 kiedy

Artykuły na temat: dywidendy kghm 2014 kiedy
 • Spółki mogą zostać zmuszone, by dołożyć się do piątki Kaczyńskiego

  Dotąd rząd nie drenował firm, aby poprawić kondycję budżetu. Kosztowny pakiet obietnic wyborczych może zmienić podejście do dywidend.

 • Polski koncern jest największym producentem na świecie

  - W KGHM warto inwestować, a wyniki świadczą o stabilności firmy - przekonywał w poniedziałek prezes spółki Herbert Wirth. Władze KGHM Polska Miedź omówiły wyniki finansowe spółki za I kwartał 2015 roku. W raporcie "World Silver Survey" podano, że polski koncern jest największym na świecie producentem srebra.

 • Orlen i Lotos - ile synergii, ile konkurencji?

  W obu kluczowych spółkach naftowych trwają prace nad aktualizacją strategii. W jakich kierunkach powinny pójść zmiany? Czy plany rozwojowe PKN Orlen i Grupy Lotos powinny być skoordynowane? Rozpoczynająca się wkrótce ostra konkurencja amerykańskich krakerów etanowych z parowymi wywrze presję na rynek poliolefin i spowoduje zamknięcie wielu aktywów produkcyjnych, a ruszające z produkcją już w przyszłym roku ogromne instalacje petrochemiczne w USA, Indiach i na Środkowym Wschodzie zaleją...

 • KGHM dywidenda 2014: Nasz gigant sypnie groszem, ale był już o wiele hojnieszy

  Nasz miedziowy gigant zapłaci po 5 złotych nagrody z zysku za ubiegły rok. Za 2012 rok spółka wypłaciła 9,8 zł dywidendy na akcję.

 • Gdzie i kiedy wybrać się po dywidendę?

  Jak co roku o tej porze, inwestorzy zaczynają rozglądać się za spółkami, które będą dzielić się zyskiem. Okazją do dywidendowych deklaracji i kalkulacji jest sezon publikacji raportów finansowych. Choć nie wszystkie karty są odkryte, sporo już wiadomo. Czasem dobrze jest zagrać "w ciemno", bo pozytywne niespodzianki mogą być zyskowne, ale bywają też rozczarowania.

 • KGHM przejmuje, by nie zostać przejętym

  Przejęcie kanadyjskiej firmy Quadra FNX Mining przez KGHM, na co zgodziły się już władze Kanady, jest w Polsce wydarzeniem. W świecie wiadomością nr 1 jest zaś zapowiedź fuzji prawdziwych gigantów - Glencore i Xstrata. Trend łączenia sił w surowcowym biznesie nasila się, a KGHM uznał - raczej słusznie, że lepiej połykać, niż być połkniętym.

 • Po udanym przedświątecznym tygodniu, kiedy to popyt w Warszawie wreszcie pokazał więcej woli walki, poniedziałkowy powrót inwestorów na GPW mógł sugerować chęć kontynuacji pozytywnych tendencji. Okazało się jednak, że silnie zwyżkujące po piątkowej przecenie czołowe giełdy europejskie nie były dzisiaj od rana natchnieniem dla naszego parkietu.

 • Po bardzo udanym ubiegłym tygodniu, kiedy to indeksy na GPW wzrosły pięć sesji z rzędu i znalazły się najwyżej od lutego, poniedziałkowa sesja również rozpoczęła się od skromnej próby kontynuowania zwyżkowej tendencji. Jednak brak wystarczających impulsów ze strony czołowych rynków europejskich czy też puste kalendarium publikacji istotnych danych makro spowodowało, że WIG oraz WIG20 szybko