• Informacje na temat:

  dywidendy lotos

Artykuły na temat: dywidendy lotos
 • Resort skarbu przytnie zarobki prezesom. Nowa ustawa kominowa pod koniec marca

  ...i wynagrodzeniami za zasiadanie w radach nadzorczych spółek koncernu), szef PGE Marek Woszczyk dostał od firmy 1,6 mln zł, w Lotosie wynagrodzenie Pawła Olechnowicza wyniosło wprawdzie w skali roku 256 tys. zł(...) roku ma wpłynąć do Skarbu Państwa 4,5 mld zł z dywidend. To możliwe. Wszystko zależy od postawy resortu skarbu. Na pierwszy rzut oka szanse na dywidendy nie są duże - spółki energetyczne (z wyjątkiem...

 • Lotos zapowiada powrót do dywidendy

  - W grudniu przedstawimy strategię na lata 2017-2022. Liczymy, że jeszcze w listopadzie rada nadzorcza zaakceptuje plany na przyszłość - mówi Robert Pietryszyn, prezes Grupy Lotos. Spółka zapowiada także powrót do wypłaty dywidendy.

 • LOTOS przedstawił strategię na lata 2017-2022. Koncern opiera swoje plany na stabilizacji i bezpiecznym rozwoju w kluczowych obszarach działalności z równoległym silnym wsparciem dla procesu wdrażania innowacji.

 • Robert Pietryszyn odwołany z funkcji prezesa Lotosu

  Rada nadzorcza Grupy Lotos odwołała Roberta Pietryszyna z funkcji prezesa spółki z dniem 9 listopada 2016 r. Pełnienie obowiązków prezesa powierzono Marcinowi Jastrzębskiemu, dotychczasowemu wiceprezesowi ds. operacyjnych - podała spółka w komunikacie.

 • Zaczęły się zapisy na akcje Lotosu nowej emisji

  Do 28 listopada właściciele praw poboru mogą się zapisywać na akcje Lotosu nowej emisji. W czwartek resort skarbu ogłosił, że złoży zapis na wszystkie przysługujące mu akcje i utrzyma ponad 50-proc. udział w spółce. Lotos liczy na to, że pozyska w drodze emisji 1 mld zł, którego potrzebuje na inwestycje.

 • W raporcie z 17 kwietnia BESI Grupo Novo Banco obniża rekomendację dla Lotosu z Kupuj na SPRZEDAJ i obniża cenę docelową akcji spółki z 54,1 PLN na 22,9 PLN, po aktualizacji prognoz i uwzględnieniu niedawnej emisji akcji.

 • Analitycy Haitong Bank, w raporcie z 25 stycznia, podwyższyli cenę docelową PKN Orlen do 84,6 zł z 62 zł poprzednio, a rekomendację spółki do "kupuj" z "neutralnie". Analitycy podwyższyli też cenę docelową Lotosu do 28,1 zł z 22,9 zł. Rekomendacja spółki została podniesiona do "neutralnie" ze "sprzedaj".

 • DM BDM, w raporcie z 26 listopada, podwyższył zalecenie dla akcji Lotosu do "trzymaj" z ""redukuj" wcześniej. Cena docelowa akcji została jednocześnie obniżona do 25,8 zł z 31 zł wcześniej.

 • Raport bieżący nr 13/2017 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Grupa LOTOS S.A. ("Spółka”) informuje,...

 • Orlen i Lotos - ile synergii, ile konkurencji?

  W obu kluczowych spółkach naftowych trwają prace nad aktualizacją strategii. W jakich kierunkach powinny pójść zmiany? Czy plany rozwojowe PKN Orlen i Grupy Lotos powinny być skoordynowane? Rozpoczynająca się wkrótce ostra konkurencja amerykańskich krakerów etanowych z parowymi wywrze presję na rynek poliolefin i spowoduje zamknięcie wielu aktywów produkcyjnych, a ruszające z produkcją już