• Informacje na temat:

  dywidendy orlen

Artykuły na temat: dywidendy orlen
 • Resort skarbu przytnie zarobki prezesom. Nowa ustawa kominowa pod koniec marca

  ..., ale pozostającym pod jego kontrolą - co oznaczałoby np. objęcie jej działaniem takich firm jak KGHM czy Orlen. Według ministra Jackiewicza projekt ustawy ma być gotowy do końca marca, a to oznacza(...) nowych zarządów spółek Skarbu Państwa. Nowy prezes Orlenu Wojciech Jasiński ma zarabiać o połowę mniej od swojego poprzednika. W 2014 r. Jacek Krawiec zarobił 1,7 mln zł plus 1,2 mln zł premii. W końcu...

 • Zarząd PKN Orlen proponuje 3 zł dywidendy - najwięcej w historii spółki

  Zarząd PKN Orlen rekomenduje, by dywidenda z zysku spółki za 2016 r. - w rekordowej wysokości ponad 5,3 mld zł - wyniosła 3 zł na jedną akcję. Byłaby to największa dywidenda dla akcjonariuszy w historii płockiego koncernu.

 • Zarząd PKN ORLEN podjął decyzję w sprawie rekomendacji dywidendy za 2017 r . Propozycja, która zostanie poddana pod rozwagę zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki, to utrzymanie wysokiego poziomu 3 zł na akcję, podobnie jak za rok 2016.

 • Biedronka płaci wyższe dywidendy niż banki

  Sieci handlowe wypierają instytucje finansowe na liście największych płatników na rzecz zagranicznych właścicieli. W kraju króluje Skarb Państwa.

 • W raporcie z 17 kwietnia BESI Grupo Novo Banco podtrzymuje rekomendację NEUTRALNĄ dla PKN Orlen, jednak podnosi cenę docelową akcji spółki z 45,7 PLN na 62,0 PLN. PKN Orlen nadal pozostaje umiarkowanie zadłużony, utrzymując zdolność wypłaty solidnych dywidend.

 • W I kwartale 2016 r. PKN ORLEN wypracował bardzo dobry, porównywalny z analogicznym okresem roku ubiegłego, wynik EBITDA wg LIFO na poziomie 1,9 mld zł. Na wyniki wpływ miały przede wszystkim: niższe koszty zużyć na własne potrzeby energetyczne na skutek niższych cen ropy naftowej i gazu ziemnego oraz osłabienie złotego względem dolara i euro.

 • Rada nadzorcza PKN Orlen wybrała zarząd spółki nowej kadencji

  Rada nadzorcza PKN Orlen powołała czterech członków zarządu i wiceprezesa spółki na nową wspólną kadencję, która rozpocznie się po piątkowym Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu płockiego koncernu. Wcześniej na prezesa zarządu rada ponownie mianowała Wojciecha Jasińskiego.

 • Rekordowy wynik segmentu detalicznego PKN Orlen

  - PKN Orlen zakończył trzeci kwartał tego roku wynikiem EBITDA LIFO na poziomie 2,4 mld zł. Rekordowy wynik EBITDA LIFO wynoszący 723 mln zł wypracował segment detaliczny, odnotowując wzrost wolumenów sprzedaży o 7 proc. rok do roku i wzrost udziałów na wszystkich rynkach.

 • Orlen chce na program rozwoju petrochemii do 2023 r. wydać ok. 8,3 mld zł

  Zarząd PKN Orlen zatwierdził program rozwoju petrochemii do 2023 roku, który stanowić będzie podstawę do aktualizacji strategii spółki w obszarze rozwoju aktywów petrochemicznych - podała spółka w komunikacie. Budżet programu szacowany jest na ok. 8,3 mld zł.

 • PERN kupił akcje PKN Orlen za 1,5 mld zł

  PERN kupił od sierpnia 2016 r. 4,9 proc. akcji PKN Orlen za ok. 1,5 mld zł - podał resort energii w komunikacie. Zdaniem ministerstwa, to transakcja mająca zabezpieczyć bezpieczeństwa energetyczne naszego kraju.