• Informacje na temat:

  działalność gospodarcza w polsce

Artykuły na temat: działalność gospodarcza w polsce
 • Rosnące koszty pracy wyraźnie wpłyną na działalność firm IT w Polsce

  .... Zdaniem Konrada Księżopolskiego, Szefa Działu Analiz Haitong Bank, skłania to duże międzynarodowe firmy do otwierania outsourcingowych centrów IT w Polsce i jeszcze bardziej zwiększa zapotrzebowanie na(...) obecnie około 8 tys. złotych brutto miesięcznie i jest blisko o 1,8 razy wyższa niż średnia płaca w Polsce.  Konrad Księżopolski zwraca uwagę, że w 2019 r. należy spodziewać się dodatkowej presji...

 • Działalność gospodarcza a kredyt hipoteczny

  Samozatrudnienie to popularna forma współpracy z wieloma firmami. W Polsce zarejestrowanych jest już ponad 3 miliony jednoosobowych działalności gospodarczych. Wielu samozatrudnionych staje oko w oko z potrzebą uzyskania kredytu hipotecznego. Co powinien wiedzieć przedsiębiorca starający się o kredyt na zakup nieruchomości?

 • Wolne zawody w Polsce - portret profesjonalisty 2017

  Osoby wykonujące wolne zawody funkcjonują dziś w Polsce w wyjątkowo sprzyjających warunkach. Stabilny wzrost gospodarczy napędzany konsumpcją prywatną oznacza, że przedsiębiorcom łatwiej jest prowadzić działalność, nawet w środowisku mocnej konkurencji.

 • W ciągu najbliższej dekady Polska może się stać dla belgijskich przedsiębiorców prawdziwym eldorado - przekonuje Pierre Detry, prezes zarządu Belgijskiej Izby Gospodarczej. Tylko w ciągu ostatnich kilku lat obroty handlu zagranicznego między Polską a Belgią wzrosły o ok. 60 proc. Do Polski eksportuje ponad 3 tys. belgijskich firm, a na rodzimym rynku działa ok. 700 przedsiębiorstw. Ponadto coraz więcej polskich firm interesuje się rynkiem inwestycyjnym w Belgii.

 • Siedem firm otrzymało nowe zezwolenia na działalność w ŁSSE

  Siedem zezwoleń na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wręczył w poniedziałek inwestorom wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Wicepremier powtórzył, że po uzgodnieniach koalicyjnych postanowiono, że strefy mają działać w Polsce co najmniej do 2026 roku.

 • Formy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Co warto wiedzieć, zakładając spółkę? (cz. II)

  Jednym z pierwszych i najważniejszych wyborów, jakich musi dokonać przedsiębiorca, który decyduje się założyć działalność gospodarczą, jest wybór właściwej formy organizacyjno-prawnej planowanego przedsięwzięcia.

 • 15 zezwoleń na działalność w ŁSSE

  .... włączeniu do strefy terenów prywatnych, na których siedem firm chce zainwestować w sumie ponad 300 mln zł. Największą inwestycją, na jaką firma uzyskała w tym roku zezwolenie na działalność w ŁSSE, jest(...). Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę 2015 roku. Będzie to druga kutnowska inwestycja spółki UMA Investments. Pierwsze zezwolenie na działalność w ŁSSE spółka otrzymała w 2007 roku. Zgodnie z nim...

 • Będą zmiany dotyczące zawieszania działalności gospodarczej

  Obecnie przedsiębiorcy mogą zawieszać prowadzenie swojej działalności na okres od 30 dni do 24 miesięcy. Aby przedłużać ten okres, często wznawiają działalność na krótki czas, by potem znów ją zawiesić.

 • Infosys BPO Poland z zezwoleniem na działalność w strefie ekonomicznej

  ...biurach oraz 74 centrach rozwoju, zlokalizowanych m.in. w USA, Indiach, Chinach, Australii, Japonii, na Bliskim Wschodzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Holandii, Kanadzie i Polsce...

 • Zasada automatycznego wznowienia zawieszonej działalności gospodarczej i jej negatywne skutki dla przedsiębiorców

  Bycie przedsiębiorcą w Polsce jest z każdym dniem coraz większym wyzwaniem. Rząd i fiskus urządzają podatnikom istną ścieżkę zdrowia. Przez nieustannie zmieniające się przepisy osobom prowadzącym działalność gospodarczą niezbędne jest dziś nie tylko wsparcie księgowych, doradców i kancelarii prawno-podatkowych, ale także posiadanie dobrej pamięci.