• Informacje na temat:

  działki rekreacyjne w krakowie

Artykuły na temat: działki rekreacyjne w krakowie
 • Działki budowlane i rolne wciąż w cenie

  Choć nowa ustawa o obrocie ziemią znacznie zmieniła sytuację na rynku gruntów rolnych, ceny trzymają takie działki w granicach miast. Chodzi o tereny, które są wyłączone z rygorów ustawowych. W dużych miastach za takie grunty należy płacić po kilkaset złotych za metr kwadratowy.

 • Spada liczba ogródków działkowych, a ich ceny rosną. Chętni są gotowi dużo płacić, nie bacząc na ryzyko

  W ciągu ostatnich 11 lat powierzchnia tego typu obiektów skurczyła się o 2,8 tys. hektarów. Ubyło też ponad 51 tys. działek. Rosnące zainteresowanie ustawicznie winduje ceny. W skrajnych przypadkach sprzedający żądają nawet 100 tys. zł za 5 arów. Na zielone grunty chrapkę mają także samorządy miejskie i deweloperzy.

 • Wrocławski rynek mieszkaniowy - sprawdzamy ceny

  Wrocław to trzeci (po Warszawie i Krakowie) największy rynek nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Cechuje się bogatą ofertą, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym oraz dużym zróżnicowaniem cenowym.

 • Nieruchomości typu rezydencje, wille, posiadłości o charakterze zabytkowym - o ile są dobrze utrzymane - stanowią najdroższą ofertę w segmencie domów wolnostojących. Bardzo wysokie wyceny uzyskują tego typu nieruchomości zwłaszcza w dużych miastach, w dzielnicach willowych.

 • Nieruchomości wypoczynkowe - opłacalna inwestycja?

  Jak zwykle przed sezonem letnim inwestorzy cieplejszym wzrokiem spoglądają w kierunku nieruchomości wypoczynkowych - wakacyjnych domów, dacz, apartamentów. Taki obiekt daje nie tylko szansę spędzenia wymarzonego urlopu "na swoim", ale może też być intratną inwestycją.

 • Popyt na nieruchomości luksusowe w Polsce

  Ponadtrzykrotnie w ostatnich trzech latach powiększyła się oferta sprzedaży nieruchomości luksusowych takich jak apartamenty, rezydencje i nieruchomości zabytkowe.

 • Nie stać cię na budowlaną? Kup rekreacyjną

  Maj to kolejny miesiąc niższych cen mieszkań. Odnotowano znaczące spadki cen transakcyjnych w większości analizowanych miast. Po raz drugi z rzędu ceny spadły o 0,9 proc. Działki rekreacyjne to niewielka część rynku, jednak biorąc pod uwagę ceny, mogą one stanowić atrakcyjną alternatywę dla działek budowlanych. Najtańsze działki rekreacyjne znajdziemy w województwach podkarpackim i podlaskim

 • Zimą kupisz nawet o 30 procent taniej

  Zimą transakcje działkami budowlanymi są stosunkowo rzadkie, ale postępujące spadki cen mogą zachęcić potencjalnych kupców do poszukiwań i zawierania transakcji. Tym bardziej, że są lokalizacje, gdzie ceny spadły o 20-30 proc. w porównaniu z III kwartałem 2012 roku - wynika z raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.

 • Porozumienie w sprawie projektu "Kraków - Nowa Huta Przyszłości"

  ArcelorMittal Poland przekaże na rzecz Skarbu Państwa zbędne tereny huty w Krakowie, które w przyszłości mają być częścią projektu inwestycyjnego "Kraków - Nowa Huta Przyszłości". W zamian spółka uzyska tytuły własności do terenów w użytkowaniu wieczystym.

 • Warszawa nie zawsze najdroższa

  Chociaż najdrożej za budowę domu, jego zakup lub zakup mieszkania płaci się w Warszawie i jej okolicach, to działki budowlane są najwyżej wyceniane w województwie pomorskim - wynika z danych Expandera. Średnia cena 1m2 mieszkania w największych miastach Polski może być niższa nawet o prawie 1/3 od cen warszawskich. Najniższe ceny nieruchomości przypisane są regionom Polski południowo-wschodniej.