• Informacje na temat:

  dziekonski olgierd

Artykuły na temat: dziekonski olgierd
 • Mało Polaków jest za wejściem do strefy euro

  - Zwiększenie zaufania Polaków do wspólnej waluty to zadanie dla elit politycznych i biznesowych - powiedział wczoraj podczas kongresu EFNI w Sopocie sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński.

 • Ordynacja podatkowa ma być mniej uciążliwa

  W prezydenckim projekcie zmian w Ordynacji podatkowej znajdą się przepisy zmniejszające obowiązki administracyjne podatników, a także zasada mówiąca, że wątpliwości rozstrzyga się na korzyść podatników - poinformował PAP minister w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński.

 • Wprowadzenie zasady rozstrzygania w razie wątpliwości na korzyść podatnika, skrócenie terminu przedawnienia, odstąpienie od zasady wymierzania kary za drobne przewinienia i zniesienie obligatoryjnej zasady korekty kosztów - to kilka z propozycji Kancelarii Prezydenta RP zmian w ustawie Ordynacja podatkowa. Mają one zwiększyć poczucie bezpieczeństwa podatnika i zaufanie do państwa, ale ułatwią też funkcjonowanie administracji podatkowej.

 • Eksperci: Prezydencki pomysł funduszu pomagającego kredytobiorcom oznacza koszty

  Utworzenie specjalnego funduszu mającego pomagać kredytobiorcom oznaczałoby dodatkowe koszty, które musiałyby być rozłożone m.in. na wszystkich klientów banków - tak ekonomiści w rozmowie z PAP komentują prezydencki pomysł utworzenia funduszu pomocowego dla kredytobiorców.

 • Centra miast się wyludniają. Przyczynia się do tego program Mieszkanie dla Młodych

  Programy takie jak Mieszkanie dla Młodych, choć dają szansę młodym ludziom na zakup pierwszego mieszkania, to równocześnie przyczyniają się do wyludniania centrów miast. Polska potrzebuje więc lepszego planowania przestrzennego i myślenia perspektywicznego o budownictwie mieszkaniowym. Pomógłby także rządowy program wspierający budownictwo pod wynajem.

 • Fiskus bacznie przygląda się ustawie krajobrazowej

  Sejmowa podkomisja nadzwyczajna zakończyła prace nad prezydenckim projektem ustawy krajobrazowej. Dyskusję wywołała sprawa definicji szyldów. Szyldy będą zwolnione z opłat, które będą dotyczyły reklam. Ministerstwo Finansów zwróciło uwagę, że definicja szyldów powinna zostać doprecyzowana, by nie było wątpliwości, co jest szyldem, a co - reklamą.

 • Rząd nie może zdjąć ryzyka z "frankowiczów"

  Rząd oraz niezależne instytucje, w tym KNF i UOKiK, będą dążyły, by obciążenia rat kredytów były dla Polaków jak najniższe - zapewnił szef MF Mateusz Szczurek po spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim.

 • Piechociński: Przełomowe rekomendacje dla "frankowiczów"

  Wicepremier Janusz Piechociński przedstawił rozwiązania, mające poprawić sytuację "frankowiczów". Przedstawił rekomendacje dla banków, których klienci spłacają kredyty we frankach. Zaproponował, by banki uwzględniły ujemną stawkę LIBOR, wprowadziły trzyletnie "wakacje kredytowe" i zrezygnowały z dodatkowego zabezpieczenia ryzyka kursowego.

 • Bieńkowska ciągnie nas do strefy euro

  Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług Elżbieta Bieńkowska uważa, że Polska "powinna równym, marszowym, dość szybkim krokiem iść w kierunku strefy euro".

 • Komorowski: Kończy się etap rozwoju w oparciu o niskie koszty pracy

  - W jakiejś mierze wygasa mechanizm rozwoju gospodarczego Polski w oparciu o niskie koszty pracy - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w środę podczas debaty na GPW poświęconej innowacyjności. Dodał, że liczy na odpowiednie tempo pracy Sejmu nad regulacją proinnowacyjną.