• Informacje na temat:

  dzielnica w warszawie

Artykuły na temat: dzielnica w warszawie
 • Dla absolwentów najgorzej wygląda Warszawa

  Z raportu „Global Cities” opracowanego przez Knight Frank wynika, że sytuacja finansowa przedstawicieli pokolenia Y w czołowych aglomeracjach na świecie najgorzej wygląda w Warszawie i Hongkongu. Młodzi ludzie w tych miastach miesiąc zwykle kończą na minusie i często nie stać ich na własne lokum. Najlepiej żyje się natomiast młodym Niemcom, którzy miesięcznie są w stanie zaoszczędzić nawet 60

 • W tych dzielnicach chcą mieszkać Polacy

  Lokalizacja jest jedną z głównych kwestii, które decydują o wyborze mieszkania. Dla większości Polaków miejsce, w którym znajduje się blok, stanowi zaraz po cenie podstawowy atrybut, który przesądza o atrakcyjności samego lokalu mieszkalnego.

 • Pożegnanie z Mordorem? Nie tak szybko

  ..."Goodbye Mordor" - w ten sposób międzynarodowy koncern informuje w warszawskim metrze o zmianie swojej siedziby. Uciekają ze Służewca na Wolę. Nie są jedyni. Czy to oznacza, że największa dzielnica biznesowa w Polsce traci na znaczeniu?

 • Do pełni sezonu wynajmu wprawdzie daleko, ale niektórzy już teraz potrzebują znaleźć swoje lokum na kolejne miesiące. Kryteria wyboru najczęściej są dwa, a mianowicie cena oraz lokalizacja. Tylko w których częściach miasta szukać aby znaleźć mieszkanie i nie przepłacić? O tym poniżej.

 • Samorządy czekają na cięcia płac?

  Nowe rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych weszło w życie 19 maja. Zgodnie z nim od 1 lipca będą obowiązywały niższe stawki wynagrodzenia zasadniczego wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, burmistrzów dzielnic m.st. Warszawy, a także ich zastępców. ​ Część rad sceptycznych jest wobec uchwał obniżających wynagrodzenia w samorządach.

 • Spółka Echo Investment rozpoczęła realizację Nowej Dzielnicy - osiedle powstaje przy ul. Wodnej 23, w tętniącym życiem nowym centrum Łodzi. Generalnym wykonawcą projektu została firma Mota Engil Central Europe SA.

 • Dobre miejsce na rozkręcenie interesu

  W stolicy Niemiec koszty wynajęcia mieszkania, sklepu czy magazynu są znacznie niższe niż w Warszawie. Dlatego już 7000 Polaków założyło tu własne interesy i legalnie zarabia.

 • Warszawa: Która dzielnica jest najbezpieczniejsza?

  Która dzielnica Warszawy, zdaniem jej mieszkańców, jest najbezpieczniejsza? Gdzie najlepiej spędzać czas wolny, a gdzie zrobić zakupy?

 • Od stycznia podwyżki dla nauczycieli i stażystów

  ...problem w całej Polsce, ale też w Warszawie, jeżeli chodzi o przyciągniecie do zawodu absolwentów uczelni. Chodzi też o to, by ci, którzy już pracują jako nauczyciele, zostali w zawodzie" - powiedział(...) dzielnicach Warszawy pracownicy obsługi otrzymają w grudniu wyższą pensję.   Wysokość podwyżki będzie zróżnicowana zależnie od dzielnic. Największe podwyżki będą na Targówku, Śródmieściu, Woli...

 • Nowa Huta, jedną z najczęściej rozważonych dzielnic przez osoby poszukujące mieszkania

  Kraków administracyjne podzielony jest na osiemnaście dzielnic. Każda z nich charakteryzuje się inną ofertą na rynku mieszkaniowym. W zabudowie Starego Miasta dominują zabytkowe kamienice, których standard nie zawsze jest najlepszy, a na dawnych obrzeżach miasta powstają duże osiedla mieszkaniowe. Gdzieś pomiędzy jest miejsce na zabudowę wielkopłytową i kameralne inwestycje deweloperskie.