• Informacje na temat:

  dzielnica warszawy

Artykuły na temat: dzielnica warszawy
 • Pożegnanie z Mordorem? Nie tak szybko

  ..."Goodbye Mordor" - w ten sposób międzynarodowy koncern informuje w warszawskim metrze o zmianie swojej siedziby. Uciekają ze Służewca na Wolę. Nie są jedyni. Czy to oznacza, że największa dzielnica biznesowa w Polsce traci na znaczeniu?

 • Warszawa: Która dzielnica jest najbezpieczniejsza?

  Która dzielnica Warszawy, zdaniem jej mieszkańców, jest najbezpieczniejsza? Gdzie najlepiej spędzać czas wolny, a gdzie zrobić zakupy?

 • Samorządy czekają na cięcia płac?

  Nowe rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych weszło w życie 19 maja. Zgodnie z nim od 1 lipca będą obowiązywały niższe stawki wynagrodzenia zasadniczego wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, burmistrzów dzielnic m.st. Warszawy, a także ich zastępców. ​ Część rad sceptycznych jest wobec uchwał obniżających wynagrodzenia w samorządach.

 • Ranking najpopularniejszych dzielnic Warszawy na rynku mieszkaniowym

  Atrakcyjna lokalizacja jest głównym czynnikiem wyboru mieszkania - to prawda stara jak świat. Sprawdziliśmy, jak prezentuje się obecnie ranking najpopularniejszych dzielnic Stolicy pod względem popytu zgłaszanego przez potencjalnie zainteresowanych klientów.

 • Od stycznia podwyżki dla nauczycieli i stażystów

  Od stycznia pracujący w stołecznych szkołach i placówkach oświatowych nauczyciele kontraktowi i nauczyciele stażyści otrzymają podwyżki płacy zasadniczej - zapowiedział w tym tygodniu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Podwyżka wyniesie odpowiednio 270 zł i 250 zł brutto.

 • Do pełni sezonu wynajmu wprawdzie daleko, ale niektórzy już teraz potrzebują znaleźć swoje lokum na kolejne miesiące. Kryteria wyboru najczęściej są dwa, a mianowicie cena oraz lokalizacja. Tylko w których częściach miasta szukać aby znaleźć mieszkanie i nie przepłacić? O tym poniżej.

 • Ważne dla Polaków zaczynających przygodę z Ameryką

  ...stwarza to państwo. Nabierający na sile odwrót polskich imigrantów z Greenpointu sprawił, że dawno nie było tu tak łatwo o pracę. Dzielnica ta od lat stanowi główny punkt zaczepienia dla Polaków(...) oznacza wyższe zarobki. Nie bez znaczenia jest też bliskość Polski. Lot z Londynu do Warszawy trwa tylko dwie godziny, a bilet na samolot można dziś kupić naprawdę tanio. Wśród innych czynników...

 • Jakie dzielnice Budapesztu przenieść do Warszawy

  W kampanii wyborczej PiS zapowiadał przeprowadzenie reform podobnych do tych, które zrobił rząd Victora Orbana: podatek bankowy, opodatkowanie hipermarketów, mocne wsparcie polityki prorodzinnej. Fidesz rządzi już 5 lat, PiS dopiero zaczyna. Lepiej uczyć się na błędach innych, a nie swoich, taniej kosztuje i mniej boli...

 • Jak prześcignąć w zarobkach szefa? Zostać urzędnikiem - zobacz ich zarobki

  Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zarabia miesięcznie 12 280 zł brutto - to niemal maksimum dopuszczone obecnymi przepisami (7-krotność kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących...

 • Jakich mieszkań szukają mieszkańcy Warszawy?

  Od lat najpopularniejszą dzielnicą Warszawy wśród poszukujących mieszkań jest Mokotów, choć częstotliwość wskazań na tę dzielnicę nieco się osłabia.