• Informacje na temat:

  dzienna kapitalizacja odsetek

Artykuły na temat: dzienna kapitalizacja odsetek
 • ..., najbezpieczniejsza forma oszczędzania. Zanim wpłacimy pieniądze do banku, porównajmy kilka kont. Sprawdźmy warunki otwarcia rachunku, wysokość oprocentowania oraz częstotliwość kapitalizacji odsetek...

 • FOR: Skok na OFE zahamował rozwój rynku kapitałowego

  Przed zmianami w 2014 r., OFE obejmowały często ponad połowę wszystkich emisji akcji spółek wchodzących na GPW. Na skutek tego, na koniec 2013 r., inwestycje OFE w akcjach reprezentowały 20% całości kapitalizacji warszawskiej giełdy, około połowę akcji w tzw. wolnym obrocie (bez inwestorów strategicznych, Skarbu Państwa, prywatnych właścicieli spółek).

 • Jak zarabiać na pieniądzach banków?

  ...optymalizatorów odsetek. Przykładowo mając do ulokowania 5 tys. zł na dwumiesięcznej lokacie ze stawką 6,45 proc. w skali roku (kapitalizacja dzienna) warto rozłożyć kwotę na kilka mniejszych części (osiem lokat na 537,6 zł i jedna lokata na 699,2 zł). W wyniku zaokrąglenia odsetek do pełnych groszy na każdej z lokat zysk ze zdeponowanych 5 tys. zł po jednym dniu wyniesie już nie 0,88 zł, a 0,92 zł...

 • Fiskus atakuje: Nie ominiesz już podatku Belki?

  Od nowego roku będą obowiązywać nowe zasady rozliczania podatku Belki. Expander zwraca także uwagę na to, że jednodniowa kapitalizacja przestanie chronić przed podatkiem Belki.

 • ...zysków z odsetek kapitałowych, w przypadku lokat bankowych z dzienną kapitalizacją odsetek. Efekt taki ma dać wprowadzeniu metody zaokrąglania podstawy opodatkowania i podatku do pełnych groszy w górę...

 • Jeśli lokata, to tylko na kilka miesięcy

  Dziś założona roczna lokata antypodatkowa na 10 tys. zł może przynieść nawet 74 zł mniej odsetek niż obiecuje bank. Wystarczy, że Ministerstwo Finansów dopnie swego i zmieni zasady zaokrągleń określone w ordynacji podatkowej.

 • Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych systematycznie spada. Banki szukają więc nowych sposobów na zachęcenie klientów do oszczędzania. Coraz częściej decydują się na wprowadzenie depozytów z dzienną kapitalizacją odsetek, która pozwala uniknąć podatku Belki. Co w ciągu minionych dwóch tygodni zmieniło się w bankowości dla klientów indywidualnych?

 • Większość banków oferuje już depozyty z dzienną kapitalizacją, czyli takie, które pozwalają uniknąć podatku Belki.

 • Banki, które pomagają uniknąć podatku

  Banki oferują różnego typu produkty oszczędnościowe pozwalające uniknąć podatku Belki. Najwyższe oprocentowanie wśród antybelkowych depozytów można uzyskać na kontach oszczędnościowych - nawet 6,5 proc. w skali roku. Najlepsza lokata dzienna przynosi 5,65 proc. w skali roku, a półroczna poliso-lokata 5,7 proc. - wynika z analizy Expandera.

 • Banki mają dwie metody gwarantowania odsetek!

  Odkąd usunięcie lokat antybelkowych zostało wpisane do projektu ustawy okołobudżetowej na 2012 r., banki powoli zaczynają porządkować ofertę depozytów z kapitalizacją dzienną. Zniknęły już pierwsze średnio- i długoterminowe lokaty antypodatkowe.