• Informacje na temat:

  e alarmy

Artykuły na temat: e alarmy
 • Salmonella groźna dla polskich jaj

  W lipcu ujawniono 1087 nowych zatruć. To o 53 więcej niż w czerwcu i o 390 więcej niż w maju. Drobiarze chcą przywrócenia formaldehydu do pasz. W tym roku zakażeń salmonellą może być najwięcej od dekady. Polska jest coraz częściej oskarżana w Europie o rozsiewanie salmonelli, o czym świadczą alarmy napływające z różnych krajów do RASFF, unijnego systemu wczesnego ostrzegania. W tym roku napłynęło

 • Co czwarty Polak nie zabezpiecza swojego nowego domu

  Jak wynika z danych Oferteo.pl, 26 proc. osób budujących w 2018 roku dom nie zastosowało w nim żadnego zabezpieczenia antywłamaniowego.

 • Stołeczni policjanci podjęli interwencję wobec pasażera, który na lotnisku Chopina, nadając bagaż zażartował, że może mieć bombę. Został ukarany mandatami w wysokości 1000 zł, a przedstawiciel linii, którą miał lecieć, nie wpuścił go na pokład samolotu.

 • Hakerzy najczęściej atakują firmy przez e-mail

  Ponad jedna trzecia cyberataków na przedsiębiorstwa dotyczy poczty elektronicznej - w postaci phishingu (16 proc. ogółu cyberzagrożeń), jak również złośliwego oprogramowania przesyłanego w załącznikach maili (18 proc.). Najczęstszym pojedynczym źródłem ataków (21 proc. przypadków) było wykorzystanie przez hakerów luk w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania w firmowej sieci. Najnowszy raport F-Secure pokazuje, że to skrzynki mailowe są najsłabszym ogniwem w bezpieczeństwie firm.

 • Bomba w Biedronce nie zatrzyma zakupów. Kierownicy dostali zakaz ewakuacji

  Sieć handlowa nękana jest fałszywymi alarmami bombowymi. Niektórzy kierownicy placówek otrzymali zakaz ewakuowania sklepów nawet w przypadku otrzymania informacji o zamachu.

 • Rząd pomoże w redukcji smogu. Będą dopłaty do termomodernizacji

  Dopłatę do termomodernizacji mieszkań dostaną te samorządy, które mają uchwałę antysmogową. A resort zdrowia chce obniżenia progów alarmowych.

 • Popularność outsourcingu w Polsce stale rośnie, a wiele zlecanych na zewnątrz procesów wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych. Co oznacza to dla zwykłego konsumenta? Co dzieje się z naszymi danymi, które powierzamy operatorowi telekomunikacyjnemu, organizatorowi konkursu lub jakiejkolwiek innej firmie? Czy, przetwarzane przez szereg kolejnych podmiotów, na pewno są bezpieczne?

 • Resort handlu Chin: Odpowiemy na najnowsze groźby celne USA

  Ogłoszenie przez USA nowej listy chińskich towarów do oclenia, wartych 200 mld dolarów rocznie, jest irracjonalne i niedopuszczalne i Chiny dadzą na to odpowiedź - oświadczył w środę chiński resort handlu w kontekście zaostrzającej się wojny handlowej.

 • Po wojnie o prąd czas na ciepło. Opłaty za ogrzewanie też pójdą w górę

  W górę poszły nie tylko koszty zaopatrzenia w energię elektryczną i gaz. Teraz kolej na ciepłowników, którzy też chcą podnieść stawki.

 • Uwaga! Rozmowy kontrolowane

  Tylko w 2014 roku służby złożyły ponad 2 miliony wniosków o udostępnienie danych do operatorów telekomunikacyjnych. Ponad 1,7 mln dotyczyło zapytań ze strony policji.