• Informacje na temat:

  e bok plus

Artykuły na temat: e bok plus
 • Praca w Niemczech: 227 euro za 17 dni ciężkiej pracy

  ...pracy dostała w sumie 227 euro (końcowa wypłata plus zaliczka). To bardzo, bardzo mało. Nic dziwnego, że dziewczyna podziękowała pracodawcy i przed czasem wróciła do domu. Teraz czyta codziennie umowę(...) bok. Prawo niemieckie zawiera szereg zapisów, które dają Teresie podstawy do ubiegania się o wypłatę dużej rekompensaty. Błędne zapisy w umowie Niemieckie rozporządzenie regulujące zatrudnianie...

 • Student w rozjazdach - pracodawca czeka

  ..., a nawet brazylijskich firmach. Specjalnością firmy są jednak praktyki w Wielkiej Brytanii. Szczególnie polecany przez TEE jest program Internship UK Plus. Jego adresatami są absolwenci w wieku 18-28 lat(...) ponieść za pośrednictwo TEE wynosi natomiast 400 GBP plus 1 000 PLN (w okresie czerwiec-sierpień). W pozostałych miesiącach koszt usługi jest niższy - 300 GBP oraz 1 000 PLN. Na mniej urynkowionych...

 • ...miesiące będę umiała uszyć „dorosłą” sukienkę. Kasia raczkuje. Skupiam się na tym, bo mam wrażenie, że lewą nóżkę ciągnie za bardzo bokiem. Mąż zły, że zapomniałam o podatku gruntowym, miałam też(...) znaczy troszczyć się o pracę! Mamy nie ma, umarła na serce. Może za bardzo się szarpała... Dwunasty miesiąc: wychodzi na plus Jak to nie ma miejsca w żłobku?! Myślałam, że z tym nie będzie problemu...

 • Na WIG20 w czwartek przeważała podaż. Nastroje poprawiły się nieco popołudniu (m.in. za sprawę lepszego od oczekiwań odczytu PKB w USA za 3Q'14), co pozwoliło zakończyć dzień jedynie 0,3 proc. spadkiem (2441,7 pkt). Sporo lepiej radziły sobie najważniejsze światowe indeksy. DAX skończył na 0,4 proc. plusie, rysując długi dolny cień.

 • Waloryzacja emerytur w 2016 roku będzie niższa, niż sądził rząd. Może być nawet ujemna

  Waloryzacja w tym roku będzie niższa, niż sądził rząd. Mało brakuje, by była ujemna. Przez lukę w przepisach może się zdarzyć, że emerytury trzeba będzie ciąć - wynika z analizy "Dziennika Gazety Prawnej".

 • Ubiegłej nocy na posiedzeniu Bank of Japan przeważały stosunkowo optymistyczne opinie na temat japońskiej gospodarki, w szczególności eksportu i produkcji przemysłowej, w mniejszym stopniu na temat wydatków konsumentów (na które negatywnie wpływa słabszy JPY).

 • Wczorajsza sesja na GPW przebiegała dość spokojnie na tle kilku poprzednich dni. Jedynym zakłóceniem obrazu było PGE, gdzie Skarb Państwa w ostatniej chwili zaproponował tylko 0,25 PLN dywidendy. Reakcja pozostałych akcjonariuszy była jednoznaczna - kurs spadł o blisko 10 proc., nie pozostając bez wpływu na słabszą końcówkę WIG20. Indeks blue-chipów zyskał "jedynie" 1,1 proc., co wyglądało słabo na tle +1,9% na DAX.

 • Obniżki VAT w 2017 r. nie będzie? Wszystko zależy od budżetu

  Spadek stawek o 1 pkt procentowy gwarantuje obowiązująca ustawa o VAT. Do niedawna można było być pewnym obniżki, bo taką wolę deklarowali politycy PiS. Ale teraz w nieoficjalnych rozmowach przyznają, że nie można wykluczyć zmiany ustawy tak, by stawki jednak pozostały na obecnym poziomie.

 • Jak spędzić wakacje na GPW?

  Okres wakacyjny na warszawskim parkiecie odznacza się wyraźnie mniejszą aktywnością inwestorów niż w pozostałych częściach roku. Choć zjawisko to może odroczyć w czasie kolejne fazy hossy lub tymczasowo zmniejszyć jej skalę to nie należy rezygnować z aktywnej postawy rynkowej, bowiem niezależnie od czynników kalendarzowych można natrafić na atrakcyjne okazje inwestycyjne.

 • Pierwsze półrocze 2017 r. to dla Grupy Enea dalsze działania na rzecz budowy potencjału rozwojowego. W lutym Grupa przyjęła Strategię Rozwoju dla Obszaru Wydobycie. Z kolei w marcu Enea zakończyła sukcesem akwizycję Elektrowni Połaniec, która już od pierwszych miesięcy buduje dodatkową wartość Grupy.