• Informacje na temat:

  e deklaracje 2012

Artykuły na temat: e deklaracje 2012
 • Pracodawcy boją się spowolnienia w 2012 r.

  Najlepsze perspektywy zatrudnienia w I kwartale 2012 r. będą w sektorach: transport i logistyka oraz finanse, ubezpieczenia, nieruchomości, a także w usługach - wynika z raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia na I kw. 2012 r.

 • Dni wolne od pracy a termin na składanie deklaracji podatkowych - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów

  W związku z licznymi wątpliwościami co do "przesuwania" terminów składania deklaracji podatkowych i zapłaty podatku, gdy ustawowy termin ich złożenia (zapłaty) przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej (www.finanse.mf.gov.pl) zamieściło następującą informację:

 • Raport: Tam będą zatrudniać w 2012 roku

  Najlepsze perspektywy zatrudnienia w I kwartale 2012 r. będą w sektorach: transport i logistyka oraz finanse, ubezpieczenia, nieruchomości, a także w usługach - wynika z raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia na I kw. 2012 r.

 • Roczna deklaracja PIT-4R

  Do obowiązków płatników podatku dochodowego należy nie tylko obliczanie, pobór oraz odprowadzanie na konto fiskusa tego podatku lub zaliczek na podatek w trakcie roku podatkowego. Po zakończeniu roku muszą się oni wywiązać również z określonych obowiązków informacyjnych. Do najczęściej sporządzanych dokumentów informacyjnych należy roczna deklaracja PIT-4R. Składają ją płatnicy zobowiązani w ciągu roku do obliczania i pobierania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.

 • Dopiero teraz zorientowałam się, że w moim zeznaniu podatkowym są błędy. Co mam zrobić, skoro termin składania deklaracji PIT za 2012 r. upłynął 30 kwietnia? – pyta Ewa Sz. z Tarnowa.

 • Rozliczenie przez pracodawcę tylko z PIT-12

  Nie wszyscy podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych muszą PIT-y za dany rok podatkowy sporządzać samodzielnie. Pewne grupy mogą w tej kwestii wyręczyć się płatnikiem. Wystarczy, że przed 10 stycznia roku następnego złożą oświadczenie na formularzu PIT-12.

 • W 2012 roku zmarła moja mama. Odziedziczyłam po niej mieszkanie w bloku. Przez dwa lata je wynajmowałam. Potem przez jakiś czas za darmo mieszkali tam kuzyni. Teraz stoi puste. Postanowiłam je sprzedać. Czy będę musiała zapłacić podatek? Liliana, Warszawa...

 • Nie będzie czym latać ani pływać: Macierewicz unieważnia kolejne zakupy wdrożone przez poprzedników

  MON unieważnia kolejne postępowania zakupowe wdrożone przez poprzedników. Sam nie otwiera nowych, poprzestając głównie na deklaracjach.

 • Deklaracje pracodawców, że w IV kwartale br. raczej będą redukować zatrudnienie niż tworzyć nowe etaty, co pokazał Barometr Manpower, to niepokojące, ale przewidywalne sygnały dla rynku pracy - ocenili pytani przez PAP eksperci.

 • Enea, Orlen i PGE biorą się za morską energetykę wiatrową

  Bez szumnych deklaracji i trochę po cichu rząd postanowił bardzo mocno zaangażować się w rozwój morskiej energetyki wiatrowej. Świadczą o tym ostatnie deklaracje przedstawicieli Enei i Orlenu. Od dawna o morskiej energetyce wiatrowej mówi PGE.