• Informacje na temat:

  e deklaracje 2013

Artykuły na temat: e deklaracje 2013
 • ...naszej tożsamości potrzebne będą: PESEL lub NIP, imię i nazwisko, data urodzenia, kwota przychodu w roku 2014 oraz niezbędna do wysyłki za rok 2013. Po zalogowaniu pobieramy przygotowany dla nas(...) e-deklaracje. Uwaga, pięciokrotne wpisanie przy logowaniu złych danych spowoduje, że nie będziemy mogli pobrać z systemu wypełnionej deklaracji. Sprawdźmy nasze dane, bo to my odpowiadamy za ewentualne...

 • Podatnicy pobili rekord e-deklaracji PIT, złożyli ich już ponad 5 mln

  - Podatnicy pobili zeszłoroczny rekord, jeśli chodzi o złożone przez internet deklaracje PIT, wysłali ich już 5 mln 197 tys. 461 - poinformowała w czwartek rzeczniczka resortu finansów Wiesława Dróżdż.

 • ...musisz pamiętać Gdy tylko otrzymasz od pracodawcy PIT-11 z wyliczonym dochodem za rok 2013, możesz przystąpić do wypełniania PIT-37 (dla etatowców, osób na zleceniach, z umowami o dzieło). Skala podatkowa jest taka sama jak w 2012 r. (tabelka niżej). Płacisz 18-proc. podatek, jeśli za cały 2013 r. zarobiłaś nie więcej niż 85 528 zł lub 32-proc., jeśli więcej. Część ulg jest bez zmian...

 • W poniedziałek ruszył system wstępnie wypełnionych deklaracji PIT

  Do tej pory z nowej usługi skorzystało prawie 700 podatników - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej minister finansów Mateusz Szczurek. Minister powiedział, że nowa oferta administracji podatkowej kierowana jest do coraz liczniejszych zwolenników łatwego, bezpośredniego i bezpiecznego rozliczania dochodów przez internet.

 • Rozliczasz się z fiskusem ryczałtem, np. z tytułu dochodów za wynajem mieszkania? Do końca stycznia musisz złożyć w swoim urzędzie skarbowym roczne zeznanie na PIT-28. Możesz to zrobić także przez internet, wchodząc na stronę www.e-deklaracje.gov.pl.

 • Resort finansów: Przybędzie deklaracji wysyłanych przez internet

  Resort finansów chce, aby przedsiębiorcy wysyłali więcej deklaracji bez podpisu elektronicznego. Nowe regulacje mają ułatwić życie przedsiębiorcom.

 • Marne pocieszenie na pierwszy kwartał 2013 roku!

  Zwiększenie zatrudnienia w I kwartale 2013 r. planuje 9 proc. firm, zmniejszenie 15 proc., zaś 73 proc. stabilizację na obecnym poziomie - wynika z kwartalnego raportu Barometr Manpower. Prognoza netto zatrudnienia po korekcie sezonowej wyniosła minus 1 proc., najniżej w historii badania.

 • Rozliczenie przez pracodawcę tylko z PIT-12

  Nie wszyscy podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych muszą PIT-y za dany rok podatkowy sporządzać samodzielnie. Pewne grupy mogą w tej kwestii wyręczyć się płatnikiem. Wystarczy, że przed 10 stycznia roku następnego złożą oświadczenie na formularzu PIT-12.

 • Cichocki: Jest wola podwyżek m.in. dla SG i strażaków w 2013 roku

  Szef MSW Jacek Cichocki zapowiedział w piątek w Sejmie, że będzie postulować zapisanie w budżecie na 2013 r. pieniędzy na podwyżki dla strażników granicznych, strażaków, BOR i Służby Więziennej. Jak zaznaczył, taka jest wola polityczna rządu.

 • Przynależność podatnika do Podatkowej Grupy Kapitałowej a termin stosowania JPK

  Przynależność podatnika do Podatkowej Grupy Kapitałowej nie ma wpływu na określenie jego statusu przedsiębiorcy w kontekście czasowego wyłączenia niektórych podmiotów spod obowiązku przekazywania informacji o prowadzonej ewidencji VAT w postaci JPK.