• Informacje na temat:

  e gospodarka

Artykuły na temat: e gospodarka
 • Gospodarka morska potrzebuje pracowników

  Gospodarka morska potrzebuje pracowników. - Wszystkie zawody związane z tym sektorem na Pomorzu od lat są deficytowe i ten deficyt się pogłębia- oceniła dyrektor WUP w Gdańsku. Tylko stocznia Crist każdego roku musi zatrudnić 100-150 osób.

 • Zaawansowanie naszej gospodarki maleje

  Polska jest 23. gospodarką świata pod względem wielkości PKB na osobę, 8. gospodarką Unii Europejskiej, ale jednocześnie, jeżeli popatrzymy na rankingi dotyczące konkurencyjności, czy innowacyjności, to tu jesteśmy już na 38. i 39. miejscu. Niestety zaawansowanie naszej gospodarki maleje - twierdzą eksperci.

 • Polska gospodarka wzywa biernych zawodowo

  ...wskazują, że gospodarka generuje silny popyt na pracowników bez wykształcenia wyższego, to liczba pracujących w tej grupie Polaków może się zwiększyć dzięki powrotowi biernych zawodowo na rynek  pracy(...) proc. przez trzy ostatnie lata. Stąd wniosek, że gospodarka generuje wystarczający popyt na pracę, by liczba aktywnych zawodowo wzrosła w tej grupie przynajmniej do 55 proc. (średnia w Unii to 65 proc...

 • Turecka gospodarka już się wykoleiła

  5,2 proc. - w takim tempie rozwijała się turecka gospodarka w II kwartale br. Ten zaskakująco szybki wzrost PKB za chwilę przejdzie do historii. Turcja jest na skraju recesji, co sugerują wskaźniki wyprzedzające, szalejąca inflacja i potężny kryzys walutowy. Nadchodzącego załamania prawdopodobnie nic już nie zatrzyma - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Branża eventowa ważna dla polskiej gospodarki

  ...znaczenie dla branży hotelarskiej, a częściowo także dla gastronomicznej. Gospodarka zyskuje na wpływach ze sprzedaży usług noclegowych, cateringowych, konferencji, wystaw czy targów. Największą...

 • Potęga niemieckiej gospodarki - problem czy korzyść?

  Niemcy krytykowane są za nadwyżkę handlową. Z najnowszego raportu wynika jednak, że silna gospodarka RFN daje miliony miejsc pracy w całej UE, z sąsiadów najwięcej w Polsce.

 • Gospodarka potrzebuje pracowników niewykwalifikowanych. Roboty tego (prędko) nie zmienią

  Gospodarka potrzebuje pracowników niewykwalifikowanych – a nie tylko inżynierów. Roboty tego (prędko) nie zmienią.

 • Jakie są największe ryzyka dla polskiej gospodarki?

  To rozczarowanie, ale niewielkie, że S&P nie podwyższyła ratingu dla Polski. Komunikat S&P jest jednak ważny, ze względu na diagnozę przyszłych zagrożeń dla gospodarki.

 • Uwolnić matki. Niepracujące Polki to największy ukryty kapitał naszej gospodarki

  ...poziom krajów starej Unii (czyli na rynku przybyłoby ok. 550 tys. pracownic), to w perspektywie najbliższych ośmiu lat gospodarka mogłaby zyskać nawet 180,7 mld zł. Tym samym PKB wzrósłby o dodatkowe 0,94(...) - piąta, wskaźnik 1,71; Holandia - ósma, wskaźnik 1,66 - wszystkie powyżej średniej unijnej). Jeśli więc zależy nam na tym, aby polska gospodarka nie zwolniła, a jednocześnie by rodziło się więcej dzieci...

 • "SZ": Ciemne chmury nad polską gospodarką

  Polska gospodarka i konsumpcja nadal rosną. Do czasu - ostrzega dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Obecny rząd odstrasza bowiem inwestorów i prowadzi do osłabienia złotego.