• Informacje na temat:

  e gospodarka przetargi

Artykuły na temat: e gospodarka przetargi
 • Prawo: 6 kluczowych zmian dla polskiego rynku pracy

  W ciągu najbliższych miesięcy wejdą w życie przepisy, które zmienią dotychczasowo obowiązujące zasady zawierania umów i wynagradzania pracowników w Polsce. Pierwsze nowelizacje wejdą w życie już w lutym. Eksperci Work Service i Pracodawców RP przeanalizowali, jakie znaczenie będą miały dla pracowników i pracodawców m.in. zmiany w umowach na czas określony, godzinowa płaca minimalna, nowe wytyczne w przetargach publicznych czy program 500 plus.

 • Gospodarka odpadami. Podwyżki opłat za odbiór odpadów w kolejnych gminach

  Kolejne przetargi w kolejnych gminach kończą się podwyżkami opłat za odbiór odpadów. Podwyżki dla gmin kończą się wzrostem opłat dla mieszkańców o 30, 40 a nawet 80 procent.

 • Rosnące koszty pracy wyraźnie wpłyną na działalność firm IT w Polsce

  Analitycy Haitong Bank przyjrzeli się spółkom na polskim rynku IT i wyróżnili najważniejsze tematy, które będą miały największy wpływ na ten sektor w najbliższych latach. Ich zdaniem dużą rolę odgrywać będą rosnące koszty pracy, co związane jest z nieustającą presją płacową i oczekiwanymi zmianami w pobieraniu składek ZUS od 2019 roku. Analitycy Haitong Bank wymieniają ponadto rozwój przetargów IT w takich segmentach jak publiczny, zdrowotny i wojskowy, związanych z finansowaniem UE. Nie...

 • Śmigłowce dla polskiej armii. MON wskaże maszynę do prób

  Polska gospodarka zyska niezależnie od tego, kto wygra przetarg na nowe śmigłowce dla polskiej armii - tak twierdzi prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jego koncern ma podpisane umowy z wszystkimi trzema producentami startującymi w tym konkursie. Ministerstwo Obrony Narodowej jeszcze dziś ma ogłosić wyniki przetargu.

 • Chińczycy nie zbudują nam autostrad i stadionów

  Jak sprawdziliśmy, cztery resorty - gospodarki, infrastruktury, sportu oraz pracy - nic nie robią, aby ułatwić zatrudnianie cudzoziemców z Dalekiego Wschodu przy budowie dróg i stadionów na Euro 2012. Za to ministrowie kierujący tymi resortami od czasu do czasu snują mgliste plany skorzystania z pomocy azjatyckich robotników.

 • Mosty Gdańsk: Gwarancje paraliżują polskich wykonawców

  Eskalacja wydłużania gwarancji w przetargach publicznych wiąże się ze znaczącym zaangażowaniem finansowym polskich firm i stoi w sprzeczności z deklaracjami rządzących o wspieraniu krajowych przedsiębiorców - ocenia Andrzej Berger, współwłaściciel Mostów Gdańsk i B Grupy w rozmowie z Pawłem Czuryło.

 • Starość wywoła rewolucję. Rynek pracy czeka trzęsienie ziemi

  .... Szef firmy na przetargi, zamówienia czy sprzedaż materiałów nie narzeka. Podobnie jak nie brakuje mu rąk do pracy. Fundamentów jego firmy nie podmyły masowe emigracje z regionu do Norwegii, Szwecji czy(...) rozgrzane wizjami podwyżek głowy. Rynek pracownika w obiegowej opinii zawsze pojawia się, gdy gospodarka szybko rośnie, a bezrobocie jest niskie. Tak niskie, że odważni nazywają je nawet naturalnym...

 • Wspieranie polskich firm to jedno ze sztandarowych haseł obecnego rządu. Czego może się spodziewać branża budowlana?

 • Polscy fachowcy poszukiwani przez firmy z całego świata

  "W przyszłości Polska chce być kimś więcej niż tylko przedłużonym ramieniem koncernów z Zachodu" - pisze "Die Welt" w artykule o poszukiwanych na świecie i w kraju polskich specjalistach.

 • - Wolniejszy niż zakładano wzrost dynamiki polskiej gospodarki w pierwszym kwartale bieżącego roku to skutek tego, co wyrabia PiS - uważa lider Nowoczesnej Ryszard Petru. W jego ocenie, konsekwencją tej polityki będzie też ścięcie ratingu Polski.