• Informacje na temat:

  e papieros szkodliwość

Artykuły na temat: e papieros szkodliwość
 • Francja jako pierwsza w Europie ujednolici opakowania papierosów

  We Francji, podobnie jak w większości krajów, palenie jest pierwszą przyczyną zgonów wśród takich, których można by uniknąć. Co roku na choroby wywołane przez ten nałóg umiera 73 tysiące osób. Rząd chce walczyć o poprawę statystyki za pomocą opakowań papierosów.

 • Dlaczego firmy farmaceutyczne nie znoszą tego produktu?

  Osoby podejmujące próby rzucenia palenia mają ok. 60 proc. więcej szans na sukces, jeśli korzystają z e-papierosów - stwierdza nowe niezależne badanie naukowe. Jego wyniki nie są w smak firmom farmaceutycznym, które promują, dostępne w każdej aptece, różnorodne środki terapii zastępczej, jak gumy i plastry.

 • Rynek e-papierosów wciąż nie jest regulowany. Kupować mogą dzieci i młodzież

  Rynek papierosów elektronicznych rośnie w siłę. Szacuje się, że w Polsce jego wartość przekracza już milion złotych. Rocznie branża zyskuje od 10 do 20 proc. Problemem pozostaje brak uregulowań prawnych, określających zasady sprzedaży tego typu produktów. Chodzi m.in. o łatwy dostęp do e-papierosów wśród dzieci i młodzieży.

 • Naukowcy obalają mity na temat e-papierosów

  Dotychczas przeprowadzono kilkaset badań, w tym blisko 200 zarejestrowanych analiz medycznych, na temat e-papierosów. Najnowsze badania potwierdzają, że 80 proc. osób używających e-papierosów całkowicie zaprzestaje palenia tradycyjnych papierosów. Prowadzone w Polsce analizy chemiczne liquidów wykazują niską szkodliwość e-dymu.

 • "Mniejsze zło"? Co siedzi w e-papierosie?

  Część społeczeństwa podchodzi do e-papierosów z lekką rezerwą. Jak mantra powtarzane są słowa: "Przecież do końca nie wiemy, co w nich jest". Elektroniczne papierosy są na rynku od sześciu lat i przeprowadzono nad nimi dziesiątki dogłębnych badań. Na wiele nurtujących pytań nauka zdążyła nam już odpowiedzieć.

 • UE: Ostateczne porozumienie ws. dyrektywy tytoniowej

  - Kraje UE przyjęły w środę ostateczny kompromis z Parlamentem Europejskim ws. dyrektywy tytoniowej - poinformowała litewska prezydencja. Porozumienie blokował spór o papierosy elektroniczne. Uzgodniono, że zakaz mentoli wejdzie w życie latem 2020 r.

 • Palisz? Wkrótce możesz nie znaleźć swoich papierosów

  Papierosy w Australii będą sprzedawane w identycznych pudełkach bez loga producenta. Decyzja ta - pierwsza w świecie - zmienić może także europejski rynek sprzedaży wyrobów tytoniowych.

 • Moim zdaniem papierosy powinny kosztować ponad 10 zł. Ta kolosalna (na pozór) różnica powinna iść całkowicie na służbę zdrowia. Łatwo przeliczyć czemu. Statystyczny palacz wypala w ciągu życia papierosy za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kończy się to poważnymi chorobami jak rak czy zawały. Niestety, lecznie tych ludzi kosztuje często dużo więcej. Ale to leczenie idzie m.in. z mojej kieszeni

 • Na paczkach papierosów nie będzie można zamieszczać napisów typu "light", "super-light", " mild", sugerujących mniejszą szkodliwość wyrobu. Koncerny tytoniowe będą też musiały informować resort zdrowia o dodatkach używanych do produkcji tytoniu oraz ich ilości. Na opornych spadną kontrole i kary pieniężne.

 • USA: FDA rozważy ograniczenie lub zakaz papierosów mentolowych

  Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) ocenił, że papierosy mentolowe są bardziej szkodliwe od zwykłych i zapowiedział, że rozważy przepisy o ich ewentualnym ograniczeniu lub zakazie; urząd wezwał także wszystkie strony do konsultacji na ten temat.