• Informacje na temat:

  e pfron

Artykuły na temat: e pfron
 • Gdy jesteś osobą niepełnosprawną Pobyt w uzdrowisku z ramienia PFRON to nie tylko rehabilitacja, ale i zajęcia rekreacyjne dla inwalidów. Wszystkie...

 • Zmiany w PFRON: Skorzysta 34 tys. osób

  Niepełnosprawni prowadzący działalność gospodarczą lub rolniczą będą mieć prawo do refundacji składek na ubezpieczenie społeczne, nawet jeśli spóźnią się do 14 dni z ich opłaceniem - do noweli ustawy wprowadzającej tę zasadę.

 • ...​Pracodawcy dokonujący wpłat na PFRON powinni liczyć się z tym, że od marca 2013 r. wydatki przeznaczane na ten cel będą wyższe. Jest to wynik wzrostu przeciętnego wynagrodzenia, na podstawie którego ustalana jest wysokość wpłat.

 • Afera dotycząca wyprowadzania pieniędzy z PFRON: Pracodawcy obawiają się częstszych kontroli

  Przedsiębiorcy zatrudniający osoby niepełnosprawne obawiają się częstszych kontroli. Ma to związek z aferą dotyczącą przypuszczalnego wyprowadzenia 13 milionów złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 • Duda: Dofinansowanie PFRON do wynagrodzeń niepełnosprawnych niezagrożone

  KE chce ograniczenia wymiaru pomocy publicznej do 150 mln zł rocznie; to zagraża PFRON, który tyle wydaje na dofinansowanie dla niepełnosprawnych w ciągu miesiąca. Wiceminister pracy Jarosław Duda uspakaja, że nie ma większych szans, aby propozycja ta weszła w życie.

 • Raport bieżący nr 19/2018 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe W nawiązaniu do raportów bieżących...

 • PFRON nie będzie dopłacać do zakupu samochodów

  W tym roku PFRON będzie mógł przeznaczyć 301 mln zł na realizację własnych programów na rzecz osób niepełnosprawnych. Według funduszu, jest to kwota ponad połowę niższa od tej, którą przeznaczył na programy w 2008 roku. Dlatego PFRON nie przewiduje naboru wniosków o dofinansowanie do zakupu samochodu przez osoby niepełnosprawne w ramach pilotażowego programu Sprawny dojazd. PFRON przekazał na ten...

 • Raport bieżący nr 24/2018 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Impel S.A. informuje o otrzymaniu w dniu dzisiejszym informacji...

 • ...rząd, ustalający dotację do budżetu państwa do PFRON-u na poziomie 25 proc., jest sprzeczny z obowiązującym prawem - podkreślał Sławomir Piechota (PO). Powiedział, że zgodnie z ustawą o rehabilitacji(...) (PSL) wyraził zaniepokojenie, że w budżecie nie znalazły się pieniądze na dofinansowanie do PFRON-u w wysokości 55 proc. Zaapelował, by je znaleźć. Zapowiedział, że PSL poprze projekt.

 • Fikcyjne zatrudnianie osób niepełnosprawnych, fałszowanie orzeczeń o niepełnosprawności i oświadczeń przez pracodawców - to nieprawidłowości, które stwierdziła NIK w swojej ostatniej kontroli.