• Informacje na temat:

  e prawnik

Artykuły na temat: e prawnik
 • W nowym roku bezpłatną pomoc prawną zorganizuje powiat. Obejmie ona osoby, które miały przyznane świadczenie z pomocy społecznej;...

 • Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wybrał swojego kandydata na stanowisko szefa amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Jest nim Jay Clayton, prawnik z Wall Street, z doświadczeniem w zakresie fuzji korporacyjnych i emisji publicznych akcji - podaje agencja AP.

 • Prawnik prawnikowi wilkiem?

  ...​"Widzę zniszczenie, widzę katastrofę. Jest jeszcze gorzej, widzę prawników!"- słyszymy w kultowym filmie "Jej wysokość Afrodyta" Woody’ego Allena. Każdy prawniczy kodeks etyczny zawiera zapis o najwyższym poszanowaniu zasad koleżeństwa, ale czy wszyscy prawnicy o tym pamiętają? Jak w rzeczywistości wyglądają relacje zawodowe w ramach tego hermetycznego środowiska?

 • Polacy chcą tańszej obsługi prawnej, ale nie wiedzą, gdzie jej szukać

  - Polacy powszechnie uważają, że usługi prawne są drogie. Jak wynika z naszego badania, to także główny powód rezygnacji z dochodzenia swoich praw i roszczeń na drodze prawnej. Jednocześnie, aż 87% ankietowanych deklaruje, że pomoc prawnika przydała by im się przynajmniej raz w roku.

 • .... Samorząd sam określa, komu i w jakim zakresie pomaga. Ale od nowego roku do jego zadań będzie należało m.in. udzielanie pomocy prawnej na etapie przedsądowym. Oznacza to, że darmowy prawnik (np. adwokat, radca prawny, doradca podatkowy) nie będzie reprezentował mieszkańca przed sądem czy urzędem, ale wyjaśni mu, jaki jest stan prawny, jakie ma uprawnienia i obowiązki. Prawnik podpowie, jak...

 • Prawnicy z USA: Tęsknicie za reżimem komunistów. Zapłacicie nam za ustawę reprywatyzacyjną

  - Jeśli rząd zamknie możliwość dochodzenia obcokrajowcom praw w polskich sądach, to będziemy szukać sprawiedliwości w międzynarodowych trybunałach oraz sądach arbitrażowych - zapowiadają pełnomocnicy dawnych właścicieli nieruchomości.

 • ...prawnik Zbigniew Rogalski.

 • Zdjęcia na portalu społecznościowym: Ostrzeżenie prawników

  Podczas wakacyjnych podróży robimy mnóstwo zdjęć. Prawnicy ostrzegają, że umieszczenie fotografii na portalu społecznościowym może skończyć się w sądzie.

 • Prawnik w pakiecie - nowy benefit dla pracownika

  Teraz pracodawcy poszukując na rynku pracy wykwalifikowanego pracownika, oferują mu już nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie, ale również benefity pozapłacowe. Obok pakietu medycznego czy sportowego, teraz pracodawca może także zaproponować swojemu pracownikowi pakiet prawny, który gwarantuje opiekę radcy prawnego przez siedem dni w tygodniu - 24 godziny na dobę. O nowym trendzie opowiada radca prawna Kinga Kiniorska z Kancelarii Prawnej Koksztys.

 • Działania mające na celu podważenie moich kompetencji i wizerunku spotkają się z odpowiednią reakcją naszych prawników - napisała w piątek na Twitterze nowo wybrana rzeczniczka PKN Orlen Ewa Bugała. Jak oceniła, w mediach pojawia się "fala nieprawdziwych informacji" na jej temat.