• Informacje na temat:

  e rachunek

Artykuły na temat: e rachunek
 • Jeśli uważasz, że rachunek za telefon został zawyżony, reklamuj go! Sprawa sama się nie wyjaśni, a gdy nie zareagujesz, zapłacisz odsetki.

 • Hiszpanie płacą zawyżone rachunki za prąd - donosi Facua, organizacja broniąca praw konsumenta. Informuje, że niespełna połowa wartości rachunków jest zapłatą za zużytą energię elektryczną, resztę stanowią podatki i opłaty często niemające związku z produkcją prądu.

 • To tak zwane ubezpieczenie na cudzy rachunek. Charakteryzuje się tym, że w razie wystąpienia zdarzenia objętego ochroną (np. kradzieży auta) odszkodowanie zostanie wypłacone nie temu, kto zawarł umowę, lecz właścicielowi pojazdu. Zawsze przed podpisaniem umowy należy dokładnie zapoznać się z jej ogólnymi warunkami. Jeżeli wynika z nich, że ubezpieczenie pojazdu może być dokonane wyłącznie przez...

 • Likwidacja otwartych mieszkaniowych rachunków powierniczych

  Likwidacja otwartych mieszkaniowych rachunków powierniczych (OMRP) spowoduje wzrost cen mieszkań w Polsce o ok. 2% - ocenia UOKiK, który przygotował projekt ustawy.

 • W środku nocy zadzwonił telefon komórkowy. Zanim go odebrałam, połączenie zostało przerwane. Numer zaczynał się na 22, myślałam, że to dzwoniła kuzynka z Warszawy. Oddzwoniłam, ale nikt się nie odezwał. Usłyszałam sygnał rozłączenia. Próbowałam oddzwonić jeszcze dwa razy, ale również nikt się nie zgłosił. Gdy pod koniec miesiąca otrzymałam rachunek, okazało się, że zamiast jak...

 • W środę 8 sierpnia br. ostatecznie wchodzą w życie przepisy, które nakładają na banki obowiązek prowadzenia darmowych tzw. podstawowych rachunków płatniczych. W ramach darmowej usługi można będzie w banku dokonać do 5 transakcji lub wypłat miesięcznie.

 • Zawyżone rachunki za wodę

  ...z niepokojem czekałam na rachunek. Przyszedł z niedopłatą, prawie 100 złotych. Od razu napisałam skargę do administracji. W maju dostałam niezrozumiałą odpowiedź. „Różnica w zużyciu może być spowodowana...

 • Prawie połowa Polaków zapomina o płaceniu rachunków!

  Nawet 40 proc. Polaków nie pamięta o konieczności terminowego płacenia rachunków! Są i tacy, którzy "nie płacą, bo nie lubią".

 • ...pieniędzy doszło do umowy o tzw. depozyt nieprawidłowy, czyli sytuacji, w której na rachunek bankowy przelane zostały środki bez tytułu prawnego. Tytułem prawnym byłaby np. pożyczka czy darowizna, ale(...) podatkowego (przyjęcia pieniędzy na rachunek), składając równocześnie deklarację podatkową (PCC-3).

 • Blokada rachunków bankowych bez dowodów nadużyć

  Blokada rachunków bankowych to jedna z najgroźniejszych dla przedsiębiorców regulacji wprowadzonych do prawa podatkowego w ostatnim czasie. Przepisy pozwalają pozbawić podatników dysponowania środkami zgromadzonymi na rachunkach, gdy Szef KAS uzna, że istnieje ryzyko ich wykorzystania do wyłudzeń skarbowych.