• Informacje na temat:

  ec europa eu

Artykuły na temat: ec europa eu
 • Europa sobie bez nas nie poradzi

  ..., a aktualne przepisy nie są dopasowane do obecnych czasów. Jednak zaproponowane przez europarlamentarzystów zapisy pakietu mobilności są destrukcyjne szczególnie dla gospodarki krajów środkowo-wschodniej części kontynentu. Powstała Europa dwóch obozów - kraje założycielskie, w tym w szczególności Niemcy, Francja i Austria są inicjatorami zmian, które na zawsze zburzą fundamenty powołania UE. Dlaczego? Jak...

 • Co z tą Europą?

  Z największymi wyzwaniami - geopolitycznymi, technologicznymi, ludzkimi - Europa powinna mierzyć się wspólnie. Bo tylko razem może być gospodarczo konkurencyjna, społecznie wiarygodna, politycznie skuteczna.

 • ​Europa tonie w morzu imigrantów

  Niemcy chcą drastycznie ograniczyć liczbę imigrantów. Tak przynajmniej mówi Angela Merkel. Dlaczego Kanclerz Niemiec zaczyna wycofywać się z polityki otwarcia granic dla uchodźców? Statystyki mówią wszystko.

 • Europa na wirażu

  Przyspieszona integracja stała się głównym źródłem kłopotów Unii Europejskiej. Gdy Europa wchodzi dziś w zakręt, tak szybkie tempo grozi wypadnięciem z drogi i katastrofą.

 • .... Gra o wszystko O co Europa walczy najczęściej? Z ostatnich badań wynika dobrze wszystkim znana prawda: jeśli nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze. W latach 2005-2009 to właśnie one były...

 • Umowa handlowa między UE i USA bardziej zwiąże Europę z Ameryką

  Polska nie musi obawiać się umowy Europa - USA. Zmiany polityczne i ekonomiczne ostatnich 25 lat przyniosły nam pozytywne efekty.

 • Europa wraca do pracy

  ...się w latach 70. w Europie Zachodniej wysokiego bezrobocia w porównaniu z resztą krajów OECD budziło konsternację. Trudno było go wytłumaczyć przywilejami, jakie Europa gwarantowała bezrobotnym, skoro(...) starzenia się społeczeństwa bez podniesienia efektywnego wieku emerytalnego system zbankrutuje. Argument ten wydaje się banalnie oczywisty, ale Europa potrzebowała jeszcze ponad ćwierć wieku, aby go...

 • Gazowa ekspansja Izraela: Jak skorzysta na tym Europa?

  Izrael do niedawna uznawany był za państwo bez surowców naturalnych. Jednak w ciągu kilku ostatnich lat zaczęto tam odkrywać pokaźne złoża gazu, znacznie przekraczające krajowe zapotrzebowanie.

 • Europa: Raj dla bezrobotnych

  W Polsce zasiłek dla bezrobotnych przyznawany jest nielicznym, niechętnie i nie wystarcza na pokrycie nawet podstawowych potrzeb. Jednak nie wszędzie tak jest. Wśród krajów, do których jeździmy pracować, są i takie, gdzie bezrobotni otrzymują więcej, niż wynosi polska średnia krajowa. Niekiedy znacznie więcej.

 • EFI w programie unijnym "Kreatywna Europa"

  Europejski Fundusz Inwestycyjny i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę regwarancji w unijnym programie "Kreatywna Europa". Dzięki temu firmy będą mogły korzystać z nowego instrumentu gwarancyjnego dla sektorów kultury i kreatywnego.