• Informacje na temat:

  ec europa eu

Artykuły na temat: ec europa eu
 • ​Europa tonie w morzu imigrantów

  Niemcy chcą drastycznie ograniczyć liczbę imigrantów. Tak przynajmniej mówi Angela Merkel. Dlaczego Kanclerz Niemiec zaczyna wycofywać się z polityki otwarcia granic dla uchodźców? Statystyki mówią wszystko.

 • Co z tą Europą?

  Z największymi wyzwaniami - geopolitycznymi, technologicznymi, ludzkimi - Europa powinna mierzyć się wspólnie. Bo tylko razem może być gospodarczo konkurencyjna, społecznie wiarygodna, politycznie skuteczna.

 • .... Gra o wszystko O co Europa walczy najczęściej? Z ostatnich badań wynika dobrze wszystkim znana prawda: jeśli nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze. W latach 2005-2009 to właśnie one były...

 • Europa na wirażu

  Przyspieszona integracja stała się głównym źródłem kłopotów Unii Europejskiej. Gdy Europa wchodzi dziś w zakręt, tak szybkie tempo grozi wypadnięciem z drogi i katastrofą.

 • Europa wraca do pracy

  ...się w latach 70. w Europie Zachodniej wysokiego bezrobocia w porównaniu z resztą krajów OECD budziło konsternację. Trudno było go wytłumaczyć przywilejami, jakie Europa gwarantowała bezrobotnym, skoro(...) starzenia się społeczeństwa bez podniesienia efektywnego wieku emerytalnego system zbankrutuje. Argument ten wydaje się banalnie oczywisty, ale Europa potrzebowała jeszcze ponad ćwierć wieku, aby go...

 • Umowa handlowa między UE i USA bardziej zwiąże Europę z Ameryką

  Polska nie musi obawiać się umowy Europa - USA. Zmiany polityczne i ekonomiczne ostatnich 25 lat przyniosły nam pozytywne efekty.

 • Europa: Raj dla bezrobotnych

  W Polsce zasiłek dla bezrobotnych przyznawany jest nielicznym, niechętnie i nie wystarcza na pokrycie nawet podstawowych potrzeb. Jednak nie wszędzie tak jest. Wśród krajów, do których jeździmy pracować, są i takie, gdzie bezrobotni otrzymują więcej, niż wynosi polska średnia krajowa. Niekiedy znacznie więcej.

 • Gazowa ekspansja Izraela: Jak skorzysta na tym Europa?

  Izrael do niedawna uznawany był za państwo bez surowców naturalnych. Jednak w ciągu kilku ostatnich lat zaczęto tam odkrywać pokaźne złoża gazu, znacznie przekraczające krajowe zapotrzebowanie.

 • Europa mówi po polsku

  Jeszcze nigdy tak wielu cudzoziemców nie uczyło się języka polskiego. Poprawne wymawianie "chrząszcza" wkuwa tysiące Brytyjczyków, Belgów i Niemców - pisze "Metro".

 • Czy Europa jest przygotowana na cyberatak i ma scenariusz działania w sytuacji kryzysowej? Co by się stało, gdyby cyberprzestępcy za cel obrali np. sektor lotniczy? Agencja UE ds. Cyberbezpieczeństwa ENISA, wraz z zespołami CERT, agencjami zarządzania kryzysowego, regulatorami, administracją i sektorem prywatnym - szukają na to odpowiedzi w ramach Cyber Europe 2018. W ćwiczeniach bierze udział