• Informacje na temat:

  ecb

Artykuły na temat: ecb
 • Komentarz członka ECB Ewalda Nowotnego z czwartku może nie wniósł nic namacalnego w kontekście szans na rychłe poluzowanie polityki monetarnej banku, ale pokazał interesująca nadreaktywność oficjeli z ECB, gdy EUR/USD zaczyna flirtować z 1,15. Od maja zdarzyło się to już trzeci raz. Czy w przyszłym tygodniu sytuacja się powtórzy?

 • Po całkiem optymistycznym początku tygodnia, wczoraj apetyt na ryzyko wyparował z rynków finansowych. Tym samym ECB zakończył trwający od 2011 roku precedens, w którym to przyjmował nieposiadające ratingu inwestycyjnego obligacje Grecji jako zabezpieczenie pożyczek.

 • Dwukrotny atak na strefę oporu 1,0635-1,0640 to za mało by odstraszyć sprzedających euro. W perspektywie jutrzejszej decyzji ECB ws. stóp procentowych oraz konferencji Mario Draghiego mało prawdopodobne wydaje się wyjście ponad wspominany opór, który jest także bardzo istotny z punktu widzenia analizy technicznej.

 • Jeśli wierzyć wskazaniom ADP, nic już nie stoi na przeszkodzie marcowej podwyżce Fed. Dolar pozostaje mocny w ślad za odpowiedzią rynku długu USA. W Europie nie brakuje oczekiwań na jastrzębie wzmianki w dzisiejszym komunikacie ECB, nawet jeśli nie leży to w interesie samego banku centralnego. Jeśli EUR/USD znajdzie powód, by podejść wyżej, będzie to zaproszenie do sprzedaży przed raportem NFP

 • Najbliższe posiedzenie ECB nie przyniesie zmian w parametrach polityki monetarnej (stopy procentowe, program QE), ale powinno być małym krokiem w kierunku normalizacji.

 • Jak tylko rajd EUR/USD nabierał rumieńców, na scenę wkroczył ECB i zrujnował misterny plan kupujących. Jakkolwiek trudno być hurra optymistą po zaledwie jednym dobrym odczycie z USA, to jednak w obawie o kolejne "niespodzianki" z ECB, redukcja krótkich pozycji na eurodolarze może przystopować.

 • Dziś na rynkach finansowych liczyć będzie się tylko jedno wydarzenie - decyzja ECB ws. programu luzowania ilościowego, w tym najsilniejszy wpływ na rynek powinny mieć szczegóły dotyczące wartości(...) konferencja prasowa z udziałem prezesa ECB Mario Draghiego.

 • Wczorajsze wyniki posiedzenia ECB w żaden sposób nie zaskoczyły. Jednak wobec rozbudzonych oczekiwań to wystarczyło, żeby kurs EUR/USD odbił w górę. Pytanie, czy dzisiejsze dane dadzą mu kolejnego kopa i przesądzą o trwalszym wzrostowym odbiciu?

 • ECB przykręciło kurek z tanim finansowaniem dla greckich banków, tym samym wywierając presję na rząd w Atenach, aby ten przystał na dotychczasowe warunki bailoutu. Euro jest słabsze, a pogorszenie sentymentu przychodzi razem z odwrotem na rynku ropy.

 • Rezultaty posiedzenia ECB przyniosły zmienność na rynkach finansowych. Ostatecznie euro zyskało na wartości, a europejskie giełdy sesję zakończyły pod kreską.