• Informacje na temat:

  edf polska

Artykuły na temat: edf polska
 • Widmo bankructw w firmach pracujących dla kopalni: Nawet 150 tys. osób może stracić prac

  ...w przewozach spadł w 2014 r. pod względem masy do 47,9 proc. Problem ma też numer dwa - firma DB Schenker Rail Polska, której "masowy" udział w polskim rynku zmniejszył się w 2014 r. z 19,2 do 18,5 proc(...) w dużej mierze bazuje na przemyśle górniczym. Jej prezes Jacek Bieczek już wcześniej zapowiadał rozbudowę oferty logistycznej. W 2014 r. zawarła umowę m.in. na obsługę elektrowni należących do EDF...

 • Brak zgody polskiego rządu na podział EDF Polska, EDF ubolewa

  EDF ubolewa nad decyzją polskiego rządu o braku zgody na podział EDF Polska, co było częścią procesu dezinwestycji w Polsce - podał EDF w komunikacie. Mariusz Kozłowski z biura prasowego Ministerstwa Energii poinformował, że rząd uzasadnia odmowę zgody na podział EDF Polska zagrożeniem bezpieczeństwa energetycznego Polski.

 • PGE z warunkową umową na kupno polskich aktywów EdF

  Na ponad 4,5 mld zł opiewa warunkowa umowa zakupu aktywów francuskiego EdF w Polsce. PGE Polska Grupa Energetyczna po zakończeniu transakcji stanie się największym dostawcą ciepła w polskich aglomeracjach - poinformowała w piątek spółka.

 • Australijski fundusz przejmuje aktywa EDF w Polsce!

  IFM Investors, który został wybrany przez grupę EDF do wyłącznych negocjacji w sprawie sprzedaży aktywów kogeneracyjnych w Polsce, ma długoterminowe podejście do inwestycji - poinformował PAP. Frederic Michel-Verdier, dyrektor generalny IFM Investors na Europę. Spółka przewiduje inwestycje w rozwój i modernizację tych aktywów.

 • CEZ nie złoży oferty wiążącej na aktywa EDF w Polsce

  Grupa CEZ postanowiła nie składać wiążącej oferty zakupu aktywów francuskiego koncernu EDF w Polsce.

 • Grupa CEZ postanowiła nie składać wiążącej oferty zakupu aktywów francuskiego koncernu EDF w Polsce - podała spółka w komunikacie.

 • UOKiK wydał warunkową zgodę na przejęcie EDF Polska

  UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez PGE kontroli nad EDF Polska. Transakcja może dojść do skutku pod warunkiem sprzedaży na giełdzie większości energii produkowanej przez przejmowaną spółkę. Dzięki temu koncentracja nie spowoduje zagrożenia dla konkurencji - podał w czwartek UOKiK. Umowa o wartości ok. 4,5 mld zł będzie jedną z największych transakcji na rynku fuzji i przejęć w Polsce i Europie

 • Finalizacja procesu przejmowania aktywów EDF przez Polską Grupę Energetyczną powinna nastąpić przed końcem listopada - ocenił w poniedziałek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Jego zdaniem byłoby "zdumiewające", gdyby UOKiK nakazał wyłączenie z transakcji Elektrowni Rybnik.

 • Raport bieżący nr 26/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. W nawiązaniu do treści raportów bieżących nr 25/2017, 14/2017, 13/2017...

 • PGE, Enea, Energa i PGNiG Termika złożyły wspólnie wstępną, niewiążącą ofertę na zakup akcji i udziałów w spółkach należących do EDF w Polsce - podały spółki w komunikatach. EDF posiada w Polsce konwencjonalne aktywa wytwórcze oraz prowadzące działalność usługową.