• Informacje na temat:

  edukacja

Artykuły na temat: edukacja
 • Minister edukacji: Brakuje nam specjalistów w każdej branży

  - Brakuje specjalistów w każdej branży; to wynik zaniedbań z ostatnich kilkunastu lat - nie było zainteresowania szkolnictwem zawodowym, brakowało inwestycji - oceniła w środę minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 • Przyjdź na Kongres Edukacji Finansowej

  28 marca na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędzie się Kongres Edukacji Finansowej, realizowany w ramach European Money Week 2017. Interia i jej portal edufinanse.pl wspierają inicjatywę, którą organizują: Warszawski Instytut Bankowości, Fundacja GPW, Fundacja im. Lesława A. Pagi oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think!

 • Rynek pracy i edukacja wydają się tworzyć dziś nierozerwalną całość. Współczesna gospodarka wymaga od pracowników wielokrotnej zmiany charakteru wykonywanej pracy, a często także zawodu. W tej sytuacji coraz większego znaczenia nabiera pojęcie kształcenia ustawicznego.

 • W polskich szkołach brakuje edukacji finansowej

  Młodzi ludzie nie mają wystarczającej wiedzy ekonomicznej. Dotyczy to także ubezpieczeń społecznych. Może mieć to konsekwencje w ich dorosłym życiu. Dlatego eksperci postulują, by edukację zacząć jak najwcześniej. Uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a od tego roku także gimnazjów w temacie ubezpieczeń społecznych zaczął edukować ZUS.

 • Młody bezrobotny - produkt uboczny systemu edukacji

  ...w trakcie edukacji, a stanem idealnym model nauczania, w którym edukacja odbywa się zarówno na poziomie teoretycznym, jak i praktycznym - dodaje Palikowski. Takie rozwiązanie wydaje się również...

 • Nowy zawód po reformie edukacji: Objazdowy nauczyciel

  Edukacja: Od września gminy będą zmieniać zbiorcze gimnazja w mniejsze szkoły podstawowe. A skromne placówki to mniej godzin dla nauczycieli. Przyrodnicy będą musieli uczyć w kilku szkołach, by mieć pełny etat.

 • Niedobory na rynku pracy występujące w niektórych sektorach gospodarki pokazują, iż w Polsce istnieje strukturalny problem, jeśli chodzi o kwalifikacje zawodowe i niedopasowania systemu oświaty do rynku pracy - uważa dyrektor ośrodka badawczego demosEuropa, Paweł Świeboda.

 • Samorządy wydają miliony na bezkosztową reformę edukacji

  - MEN wyliczyło, że na utworzenie nowej pracowni przedmiotowej gmina wyda około 4 tys. zł. Według naszych wyliczeń to koszt rzędu nawet 20 tys. zł

 • Napisał to w specjalnym liście z okazji zbliżającego się rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2013/2014. - Wszystko zaczyna się od dobrego nauczyciela: nauka alfabetu, odkrywanie świata, poznawanie innych ludzi i kultur, poszukiwanie nowych rozwiązań. Dziś, dzięki nowym technologiom edukacja jest niemal wszechobecna. Tylko najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa wyświetla prawie dwa miliardy...

 • o oszczędzaniu. Tymczasem w tym wieku najłatwiej wyrobić w sobie nawyk odkładania części zarobków. Pomogłaby w tym odpowiednia edukacja finansowa.