• Informacje na temat:

  edukacja domowa

Artykuły na temat: edukacja domowa
 • ...pierwsza zniknie z głównego konta. Nic wtedy jej nie będzie zagrażać. Budżet przeznaczony na oszczędności warto też sobie podzielić na cele, np.: emerytura, wakacje, remont, edukacja – w zależności od...

 • o oszczędzaniu. Tymczasem w tym wieku najłatwiej wyrobić w sobie nawyk odkładania części zarobków. Pomogłaby w tym odpowiednia edukacja finansowa.

 • ​Pracujący biedni: Harują, ale zarabiają grosze. Jest ich w Polsce coraz więcej

  Na stanie się biednym pracującym narażeni są dziś wszyscy. Seniorzy (45+) z przyczyn oczywistych. Młodzi - zarówno ci po studiach, jak i w trakcie edukacji - też jak najbardziej. Bo to, co dziś oferuje im rynek pracy, to najczęściej śmieciowe posady w usługach, zwykle gastronomii i call centers.

 • Szkolna wyprawka zrujnuje domowy budżet. Rodzice zapłacą 900 zł

  Tornister, zeszyty, przybory do pisania etc. - najmniej zapłacimy za nie w Carrefourze. Biedronka, która słynie z taniej żywności, pod względem asortymentu szkolnego zajęła trzecie miejsce. Ale od końca. Komplet książek i przyborów może kosztować 900 zł.

 • Wartość dokumentów pracowniczych nie kończy się wraz odejściem z pracy. Ich przechowywanie w domowym archiwum leży w Twoim interesie, dzięki nim udowodnisz okresy składkowe do emerytury.

 • Środki z programu 500+ przeznaczane są głównie na zakup żywności, ubiorów oraz edukację dzieci - wynika z badania zrealizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych i Instytut Rozwoju Gospodarki SGH. W dłużnym horyzoncie czasowym beneficjenci programu zwiększą wydatki na edukację dzieci.

 • Zawód: matka!

  Nieopłacana praca domowa kobiet to duży dylemat dla większości ekonomistów. Choć obowiązki rodzinno-domowe są wykonywane siedem dni w tygodniu, w powszechnym odczuciu nie są uznawane za pracę.

 • Eurostat: Tylko co trzecie gospodarstwo domowe w UE ma dzieci

  W 2017 r. Unia Europejska liczyła 220 mln gospodarstw domowych, z czego 65,4 mln, czyli prawie jedna trzecia, miała dzieci - poinformował Eurostat. Polska pod tym względem znajduje się w czołówce.

 • Nauczyciele polubili wagary

  Pedagodzy zamiast pracy coraz chętniej chodzą na "wagary", a dzieciom zamiast lekcji pozostaje bezczynne siedzenie w klasie. Tym, ilu nauczycieli choruje w państwowych szkołach, zainteresowało się Ministerstwo Edukacji Narodowej - pisze "Metro".

 • Tylko edukacja finansowa może zachęcić Polaków do systematycznego oszczędzania

  Bank Światowy sygnalizuje, że Polacy muszą więcej oszczędzać i to nie tylko po to, żeby zapewnić sobie odpowiednie emerytury, ale też po to, by Polska mogła utrzymać wysokie tempo wzrostu gospodarczego. Zdaniem ekspertów firmy doradczej Deloitte ważniejsze od stworzenia odpowiednich instrumentów finansowych zachęcających do oszczędzania jest edukacja społeczeństwa. O sposobach na zwiększenie