• Informacje na temat:

  efekt synergii

Artykuły na temat: efekt synergii
 • Zachodniopomorskie: Młodzi Polacy mogą znaleźć pracę w Niemczech

  ...stronach granicy. Wysokie bezrobocie w polskich gminach i spore problemy demograficzne w landach niemieckich powodują, że powstaje efekt synergii - podkreślają. Niemieccy pracodawcy są bardzo zadowoleni...

 • Prezes PERN: Nie zamierzamy konkurować z polskimi rafineriami, przeciwnie - chcemy synergii

  Wszystko wskazuje, że drugi etap gdańskiego terminalu będzie dedykowany chemii. Tu widzimy największy potencjał - mówi Igor Wasilewski, prezes PERN, w rozmowie z Nowym Przemysłem.

 • Krótszy dzień pracy - eksperyment czy przyszłość?

  Bez pracy nie ma kołaczy - znamy to zdanie od dziecka. Jednak w dzisiejszych czasach większość osób zapracowuje się, czasem nawet poświęca na pracę swój czas prywatny. Osiem godzin w biurze już dawno przestało być normą, a nadgodziny stały się chlebem powszednim. Czy to znaczy, że pracy jest coraz więcej, czy może staliśmy się mniej efektywni?

 • Grupa Recykl, największy w Polsce producent granulatów gumowych, zanotował w IV kwartale 2014 r. zysk EBITDA na poziomie 1,969 mln zł - co oznacza wzrost o 69 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Przychody wzrosły w tym okresie o 111 proc. do 8,242 mln zł. Poprawa wyników to efekt skutecznej optymalizacji biznesu oraz synergii.

 • Ach, te baby na stanowiskach!

  Centertel na razie wiadomo niewiele, poza ogólnikami - o chęci umacniania przez firmę pozycji lidera i szukania synergii w dalszej integracji TP i Orange. Nie będzie kadrowego trzęsienia ziemi na(...) strategii, odpowiedzialny z ramienia Telekomunikacji Polskiej za współpracę z regulatorem. - Jednak środki, jakie stosuje, są nakierowane znacznie bardziej na efekt propagandowy, niż na rozwój rynku...

 • Magellan został częścią włoskiej grupy bankowej Banca Farmafactoring

  W wyniku zakończonego sukcesem wezwania na sprzedaż akcji Magellan S.A., ogłoszonego przez Banca Farmafactoring (BFF), spółka została częścią włoskiej grupy bankowej BFF. Obie spółki liczą na efekt synergii i dalszą, bardzo dynamiczną ekspansję na rynku szpitalnym i samorządowym. Na początku stycznia włoski inwestor ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Magellana

 • Jak stworzyć "dream team"...

  ...koordynować wspólnie z dystrybutorami działania na rzecz lepszej obsługi klienta ostatecznego. Efekt synergii mają wzmocnić m.in. akcje promocyjne oraz szkolenia dla handlowców swoich i tych pracujących(...) drogą, która nie ma końca. Mój zespół wciąż szuka odpowiedzi na pytanie, które jest jednocześnie hasłem banku: "Co jeszcze możemy dla ciebie zrobić?". Efekt? Jeszcze przed trzema laty, w chwili...

 • Grupa PZU chce rosnąć poprzez przejęcia i rozwój organiczny

  . Ubezpieczyciel przewiduje również efekty synergii pomiędzy spółkami. Dzięki nim klienci mają otrzymać lepszą i łatwiej dostępną ofertę.

 • Czas patriotów

  To będzie przełomowe wydarzenie w historii nadzoru właścicielskiego - tak o strategii poszukiwania synergii w państwowych spółkach mówi Dawid Jackiewicz, pierwszy po 1989 r. polski minister skarbu, dla którego patriotyzm gospodarczy naprawdę nie jest wyświechtanym frazesem. Prokuratoria Generalna stanie się "zbrojnym ramieniem" Ministerstwa Skarbu broniącym interesów gospodarczych Polski.

 • Grupa NEUCA planuje w 2015 r. zwiększyć wynik netto bez zdarzeń jednorazowych o 16 proc. do 100 mln zł. Poprawa wyniku będzie w dużej mierze efektem synergii, wynikających z połączenia z ACP Pharma.