• Informacje na temat:

  efektywna stopa podatku

Artykuły na temat: efektywna stopa podatku
 • 500 plus skłania do bierności? Podatek nawet 85 proc.

  ...(np. praca na część etatu) oznacza faktyczne opodatkowanie dodatkowego dochodu stawką aż 84,84 proc. Krańcowa efektywna stopa podatkowa (METR - marginal effective tax rate) w okolicach 85 proc. dla(...) domowych ów program sprawia, że praktycznie nie uzyskujemy dodatkowego dochodu, jeżeli współmałżonek podejmuje zatrudnienie. Rośnie bierność zawodowa wśród młodych kobiet Stopa bezrobocia dla kobiet...

 • Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 6529 zł to koszt 14,8 mld zł

  Jak wynika z wyliczeń Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA, podniesienie kwoty wolnej od podatku do 6529 złotych kosztowałoby budżet 14,8 mld zł. Ratunkiem dla finansów publicznych mogłaby być tzw. limitowana kwota wolna.

 • Dlaczego reforma emerytalna w Polsce była konieczna?

  ..., których aktualne wynagrodzenie brutto wynosi 2 700 zł w przyszłości mogą się spodziewać, że ich emerytura będzie się kształtować na poziomie ok. 3 tys. zł netto, a stopa zastąpienia (procent ostatniej(...) emerytura netto wyniesie 3281,48 zł (stopa zastąpienia 49 proc.), co oznacza zmiany na korzyść odpowiednio o 66,10 proc. w przypadku kobiet i 15,50 proc. dla mężczyzn. Z kolei dla osób urodzonych...

 • Wysoka stopa dywidendy nie musi oznaczać świetnej okazji inwestycyjnej

  Kluczowym czynnikiem przy wyborze do portfela spółki dywidendowej jest kondycja finansowa przedsiębiorstwa i faza jego rozwoju. Powinniśmy raczej postawić na podmiot z tzw. sektora "defensywnego", tj. odpornego na wahania koniunktury. To może być np. rynek podstawowych dóbr konsumenckich czy użyteczności publicznej.

 • Raport Banku Światowego: Całkowita stopa podatkowa w Polsce rośnie

  Jak wynika z najnowszego raportu Banku Światowego i firmy doradczej PwC "Paying Taxes 2015" - badającego stopień skomplikowania systemu podatkowego - Polska zajmuje 87. miejsce, w porównaniu do zeszłorocznej 113 pozycji.

 • VAT płynie znad Tamizy. Emigranci napełniają polski budżet

  30 mld zł trafiło do publicznej kasy z podatku od wartości dodanej i akcyzy dzięki pracy rodaków za granicą i transferowi zarobków do kraju.

 • Rada Polityki Pieniężnej, zgodnie z oczekiwaniami, pozostawiła na niezmienionym poziomie stopy procentowe. Warszawski parkiet w tym tygodniu wyraźnie zyskuje na wartości. Dobre nastroje widać również na zagranicznych parkietach. Słabe dane z amerykańskiego rynku pracy pozwalają przypuszczać, iż Fed nie zdecyduje się w najbliższym czasie na podwyżkę stóp procentowych.

 • Tematem dnia na rynkach akcji jest niewątpliwie skokowy wzrost wycen na japońskich parkietach. Nie często zdarza się, aby indeks rozwiniętej giełdy rósł w ciągu jednego dnia o blisko 8 proc., a tak dziś było w przypadku Nikkei225. Pomogło to nastrojom na innych rynkach, choć popołudniem sentyment nieco słabnie.

 • Luksemburg. Podatkowe triki w kraju szefa Komisji Europejskiej

  Tajne dokumenty ukazują, w jaki sposób międzynarodowe koncerny wymigują się z pomocą Luksemburga od płacenia podatków. Są wśród nich tak znane firmy jak Amazon, Pepsi, iTunes czy E.ON.

 • PGNiG myśli o współpracy z Iranem

  Zysk netto grupy PGNiG w II kw. 2015 r. wzrósł do 621 mln zł z 340 mln zł przed rokiem i był wyższy od oczekiwań analityków na poziomie 472,5 mln zł. Spółka analizuje możliwość wejścia na rynek Iranu.