• Informacje na temat:

  egzamin kategorii b

Artykuły na temat: egzamin kategorii b
 • Na egzamin praktyczny włóżmy wygodny strój i buty na płaskiej podeszwie. Zaraz po wejściu w życie nowych przepisów ośrodki szkoleniowe świeciły pustkami. Przyszli kierowcy, przerażeni doniesieniami o zmianach, wstrzymali się z zapisami na kurs. Zwłaszcza że pierwsze wiadomości nie były budujące: ponad 80 proc. oblanych egzaminów. Jednak instruktorzy i egzaminatorzy uspokajają: nowe testy nie są...

 • Senat za propozycją niższych opłat za egzamin na prawo jazdy

  Osoby z niepełnosprawnościami, zdające praktyczny egzamin na prawo jazdy wypożyczonym samochodem, będą mogły liczyć na obniżenie opłaty za ten egzamin o koszt wynajęcia pojazdu - zakłada projekt ustawy, którym zajmie się jutro senacka komisja.

 • Rzeczywiście, od 1 stycznia 2015 r. zdającym egzamin na prawo jazdy określonych kategorii (m.in. B, B+E, C 1) przybyły dwa nowe zadania praktyczne związane z ekonomiczną jazdą. Pierwsze polega na zmianie biegów w odpowiednim momencie (kiedy silnik osiąga od 1,8 tys. do 2,6 tys. obrotów na minutę). Ponadto egzaminowany powinien włączyć cztery biegi, zanim pojazd osiągnie...

 • Od poniedziałku kierowca sprawdzi zdalnie punkty karne

  Już od poniedziałku, 24 kwietnia kierowcy w całym kraju będą mogli bez wychodzenia z domu sprawdzić ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe. Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, że e-usługa będzie dostępna od tego dnia na portalu Obywatel.gov.pl.

 • By jeździć skuterem, zarówno dorośli, jak i niepełnoletni muszą wyrobić prawo jazdy kategorii AM. Ale nie wszyscy!

 • Przedsiębiorca, który zamierza poszerzyć działalność firmy, często musi się doszkolić i zdobyć nowe kompetencje. Ci, którzy chcieliby wydatki na ten cel doliczyć do kosztów uzyskania przychodu, powinni pamiętać, że nie każde takie odliczenie fiskus uzna za uprawnione. Dlatego dobrze pamiętać o prostej zasadzie - najpierw zmiana profilu firmy, a dopiero potem wydatki na szkolenia.

 • W ubiegłym roku najwięcej osób zdało egzamin praktyczny na prawo jazdy na kategorię B w Ostrołęce, Łomży i Suwałkach – tak wynika z ostatniego raportu...

 • W budżecie nie ma pieniędzy dla nauczycieli

  - Rząd nie jest w stanie zrealizować wszystkich oczekiwań nauczycieli; w tej chwili w budżecie na taką podwyżkę pieniędzy nie ma - zapowiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk pytany, na ile realne jest, że rząd zrealizuje postulat 1000 zł podwyżki dla nauczycieli.

 • Chcesz zarabiać za granicą jako kierowca? Posiadanie prawa jazdy odpowiedniej kategorii (np. B, C, C+E, D) to tylko jeden z wymogów stawianych przez pracodawców. Trzeba mieć też nieposzlakowaną opinię i dobre zdrowie.

 • Polska branża spożywcza to potęga w Europie Centralnej

  Polska wypada imponująco na tle innych państw regionu, co świadczy o sile i pozycji krajowej branży spożywczej w tej części Europy - wynika z przygotowanego przez serwis PortalSpozywczy.pl oraz Bisnode "Rankingu 800 największych firm spożywczych Europy Centralnej", pierwszego tego typu zestawienia w historii branży.