• Informacje na temat:

  egzamin na prawo jazdy

Artykuły na temat: egzamin na prawo jazdy
 • ...zapisać się na egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Za egzamin teoretyczny na prawo jazdy kat. B zapłacisz 30 zł (jest ważny bezterminowo), a praktyczny 140 zł. Po zdaniu obu musisz wnieść opłatę(...) Obowiązują nowe zasady uzyskiwania prawa jazdy, dlatego zapoznaj się z naszym poradnikiem. Zarejestruj się Zanim zapiszesz się na kurs, musisz mieć założony tzw...

 • Senat za propozycją niższych opłat za egzamin na prawo jazdy

  Osoby z niepełnosprawnościami, zdające praktyczny egzamin na prawo jazdy wypożyczonym samochodem, będą mogły liczyć na obniżenie opłaty za ten egzamin o koszt wynajęcia pojazdu - zakłada projekt ustawy, którym zajmie się jutro senacka komisja.

 • ...w internecie (np. http://www.prawojazdy.com.pl/symulator). W internecie znajdziemy też strony, które odpłatnie oferują dostęp do nowych zestawów testowych. Pamiętajmy jednak, że nie jest to oficjalna baza(...) przepisy. Nasz ekspert radzi Katarzyna Kowalczyk, instruktor jazdy z Warszawy, www.babska.pl Lęk przed testem można pokonać Oglądając internetowe strony z symulacją egzaminu, zwracajmy szczególną uwagę...

 • "Prawo jazdy" na drona? To ostatni moment na łatwe zrobienie certyfikatu

  Trwa boom na certyfikaty na komercyjne wykorzystOd początku roku wydano już niemal tysiąc certyfikatów na komercyjne wykorzystywanie dronów. Pod koniec ubiegłego roku tych "praw jazdy" na drony było ledwie trochę ponad trzysta.ywanie dronów.

 • PAMIĘTAJ! Przekroczenie linii ciągłej, czy wymuszenie pierwszeństwa nie przerwie już egzaminu, ale będzie potraktowane jako jeden z dwóch dopuszczalnych...

 • Utrata prawa jazdy będzie jak stygmat

  Ministerstwo Sprawiedliwości chce karać pijanych kierowców, nie zważając na zasady proporcjonalności, równości wobec prawa i prawidłowej legislacji

 • Syn zapisał się na kurs prawa jazdy kat. B. Na pierwszych zajęciach usłyszał, że jako zdający będzie miał na części praktycznej zadania z ekonomicznej jazdy. Na czym to polega? Ja tego nie miałam, a zdawałam zaledwie rok temu. Janina B. z Modlina.

 • Przedsiębiorca, który zamierza poszerzyć działalność firmy, często musi się doszkolić i zdobyć nowe kompetencje. Ci, którzy chcieliby wydatki na ten cel doliczyć do kosztów uzyskania przychodu, powinni pamiętać, że nie każde takie odliczenie fiskus uzna za uprawnione. Dlatego dobrze pamiętać o prostej zasadzie - najpierw zmiana profilu firmy, a dopiero potem wydatki na szkolenia.

 • Jeśli zamierzasz wyrobić prawo jazdy, zrób to w czasie najbliższych miesięcy. W styczniu 2016 r. zmienią się bowiem przepisy i trzeba będzie odbyć dodatkowe kursy, by nie stracić nabytych uprawanień do kierowania pojazdami. Wyjaśniamy, jak wygląda egzamin na prawo jazdy oraz jakie zmiany nas czekają.

 • Leków bez recepty tak łatwo już nie kupisz? Politycy i farmaceuci chcą zmian w prawie

  Polacy masowo kupują leki bez recepty poza aptekami. Samych tabletek przeciwbólowych znika z półek rocznie aż 489 milionów sztuk. Farmaceuci alarmują, że nikt tego handlu nie kontroluje i nie wiadomo, ile zatruć spowodowanych jest przez leki, wydane przez sprzedawców bez odpowiedniego przeszkolenia. Domagają się więc całkowitego zakazu handlu medykamentami bez recepty. Co na to politycy?