• Informacje na temat:

  egzaminy na prawo jazdy

Artykuły na temat: egzaminy na prawo jazdy
 • Nowe egzaminy na prawo jazdy

  Od dwóch tygodni obowiązują nowe zasady egzaminów na prawo jazdy. Część praktyczna wygląda tak jak wcześniej, ale egzamin teoretyczny jest dużo trudniejszy. Pierwsze doniesienia wskazują na istny pogrom. Zmieniła się też procedura wydawania tego dokumentu. Wyjaśniamy więc co teraz czeka osoby, które chcą wyrobić prawo jazdy. Do tej pory było tak, że kandydat na kierowcę pojawiał się w wybranym...

 • Senat za propozycją niższych opłat za egzamin na prawo jazdy

  Osoby z niepełnosprawnościami, zdające praktyczny egzamin na prawo jazdy wypożyczonym samochodem, będą mogły liczyć na obniżenie opłaty za ten egzamin o koszt wynajęcia pojazdu - zakłada projekt ustawy, którym zajmie się jutro senacka komisja.

 • Prawo jazdy ułatwia życie, więc chce je zrobić coraz więcej osób. Warto wiedzieć, jak się do tego zabrać i ile za to wszystko zapłacimy.

 • Leków bez recepty tak łatwo już nie kupisz? Politycy i farmaceuci chcą zmian w prawie

  Polacy masowo kupują leki bez recepty poza aptekami. Samych tabletek przeciwbólowych znika z półek rocznie aż 489 milionów sztuk. Farmaceuci alarmują, że nikt tego handlu nie kontroluje i nie wiadomo, ile zatruć spowodowanych jest przez leki, wydane przez sprzedawców bez odpowiedniego przeszkolenia. Domagają się więc całkowitego zakazu handlu medykamentami bez recepty. Co na to politycy?

 • W ubiegłym roku najwięcej osób zdało egzamin praktyczny na prawo jazdy na kategorię B w Ostrołęce, Łomży i Suwałkach – tak wynika z ostatniego raportu...

 • Coraz więcej osób zdaje egzaminy na prawo jazdy kategorii B1. Uprawnia ono do prowadzenia lekkich aut, którymi za dwa lata będzie można jeździć od 14. roku życia - informuje "Życie Warszawy".

 • Jeśli zamierzasz wyrobić prawo jazdy, zrób to w czasie najbliższych miesięcy. W styczniu 2016 r. zmienią się bowiem przepisy i trzeba będzie odbyć dodatkowe kursy, by nie stracić nabytych uprawanień do kierowania pojazdami. Wyjaśniamy, jak wygląda egzamin na prawo jazdy oraz jakie zmiany nas czekają.

 • Prawna drożyzna

  Szkoły jazdy wymieniają stare samochody na nowe. A to odbije się na cenach kursów. Kurs na prawo jazdy będzie kosztować nawet 300 zł więcej - pisze dziennik "Fakt".

 • ...zapisać się na egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Za egzamin teoretyczny na prawo jazdy kat. B zapłacisz 30 zł (jest ważny bezterminowo), a praktyczny 140 zł. Po zdaniu obu musisz wnieść opłatę(...) Obowiązują nowe zasady uzyskiwania prawa jazdy, dlatego zapoznaj się z naszym poradnikiem. Zarejestruj się Zanim zapiszesz się na kurs, musisz mieć założony tzw...

 • PiS: Rząd łupi kierowców

  Rząd łupi kierowców - uważają posłowie PiS. Ich zdaniem, przyjęta w piątek przez Sejm ustawa o kierujących pojazdami oraz plany ministerstwa infrastruktury spowodują wzrost wielu opłat - m.in. za kurs na prawo jazdy czy za wydanie dokumentów, takich jak dowód rejestracyjny.