• Informacje na temat:

  eko przyszłość

Artykuły na temat: eko przyszłość
 • Polska może być spichlerzem żywności eko dla Europy

  W Polsce proces przestawiania gospodarstw na produkcję ekologiczną trwa 2 lata a w krajach tzw. bogatych aż do 10 lat, bowiem ziemie są tam przechemizowane. Towary od polskich rolników mogą być zatem lepsze i tańsze. Polska może być spichlerzem żywności eko dla Europy - zauważa w wywiadzie dla portalspozywczy.pl Jadwiga Łopata, dyrektorka Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC).

 • Polskie firmy: Comarch, Eko-Okna, KGHM Polska Miedź, Morpol i PZL-Świdnik otrzymały w piątek nagrody Centaura, ufundowane przez polską ambasadę w Rzymie dla osiągających najlepsze wyniki we Włoszech eksporterów. Polska to wzór dobrej globalizacji - mówiono.

 • W IV kwartale 2016 r. przychody ze sprzedaży Grupy Eurocash wyniosły 5,34 mld zł i były o blisko 6% większe niż w analogicznym okresie 2015 r. W całym ubiegłym roku skonsolidowana sprzedaż przekroczyła 21,2 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 4% r/r. Wzrost udziałów rynkowych, rentowność pod wpływem inwestycji w nowe projekty

 • Badanie: Polacy coraz częściej kupują gotowe dania. Głównie z oszczędności czasu

  Blisko 80 proc. ankietowanych z dużych miast kupuje gotowe dania. Prawie 40 proc. badanych chce przede wszystkim w ten sposób zaoszczędzić swój czas. Co ciekawe, niespełna 50 proc. respondentów robi takie zakupy zupełnie spontanicznie, a niecałe 40 proc. konsumentów przyznaje, że zaopatruje się w tego typu towary aż 4 razy w tygodniu.

 • Eksperci nie mają dobrych wieści dla konsumentów. Jaja mogą znowu zdrożeć

  Z analizy ekspertów firmy Hiper-com i Instytutu Badawczego ABR SESTA wynika, że w ciągu 24 miesięcy średnie ceny jaj promowanych w gazetkach zwiększyły się o ponad 2 zł za 10 szt.

 • Zarząd EKO Holding S.A. (GPW: EKO) zaprezentował wyniki finansowe po trzech kwartałach 2011 roku. Przychody ze sprzedaży wzrosły do rekordowego poziomu 1,1 mld złotych i były wyższe o 17,7 proc. w ujęciu rok do roku.

 • Zarząd EKO Holding S.A. prognozuje, że w pierwszym półroczu 2012 roku wypracuje przychody ze sprzedaży na poziomie 869,5 mln złotych - to oznacza wzrost o prawie 27 procent w porównaniu z wynikiem osiągniętym w pierwszej połowie 2011 roku (685,1 mln złotych). EBITDA ma wynieść 17,6 mln złotych - to poziom zbliżony do wyniku z pierwszego półrocza 2011 roku.

 • Jak uniknąć zwarcia między nami, a Ziemią? Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 we Wrocławiu wiedzą jak to zrobić.

 • Zarząd Eko Export S.A. przekazuje raport miesięczny za październik 2010. 1. Informacje na temat tendencji i zdarzeń w otoczeniu Emitenta, które w ocenie...

 • Zarząd Eko Export S.A. przekazuje raport miesięczny za listopad 2010. 1. Informacje na temat tendencji i zdarzeń w otoczeniu Emitenta, które w ocenie...