• Informacje na temat:

  ekoexport

Artykuły na temat: ekoexport
 • Po dość spokojnej sesji za oceanem oraz bezbarwnych notowaniach na rynkach azjatyckich także na naszym rynku inwestorzy nie bardzo byli skłonni do bardziej aktywnego handlu. W początkowej fazie niewielką przewagę miała strona podażowa, ale spadki nie były zbyt dotkliwe. W okolicach południa wróciliśmy w okolice poziomu neutralnego, ale powrót na zieloną stronę się w tym momencie niestety się nie udał. Dopiero po godzinie 14.00 zdołaliśmy wyjść nad kreskę i tam nieco dłużej się utrzymać. I...

 • Wczoraj za oceanem indeksy zakończyły dzień sporymi wzrostami. Dobrze zaprezentowały się również rynki azjatyckie. To dawało nadzieję na dobre otwarcie sesji. Choć tak się nie stało i tuż po otwarciu indeks WIG20 znalazł się pod kreską, to jednak szybko wróciliśmy na zielona stronę i w kolejnych godzinach udawało nam się tam utrzymywać, ale zmienność była śladowa.

 • Dzisiejszą sesję indeks naszych największych spółek rozpoczął w okolicach wczorajszego zamknięcia. Od początku notowań lekką przewagę miała strona popytowa, choć jakiegoś wielkiego popytu na polskie akcje nie widzieliśmy. Udawało nam się jednak utrzymywać po zielonej stronie. Przed godziną 12.00 pojawiły się niestety informacje o braku akceptacji greckich propozycji reform.

 • Wczorajsza sesja za Oceanem zakończyła niestety nie najlepiej. Kolejne powody do niepokoju inwestorzy mogli mieć obserwując zakończenie sesji na rynkach azjatyckich. Obawy o kondycję gospodarki w Chinach spowodowały, ze indeksy na tamtejszych giełdach solidarnie zanurkowały. Również w kolorze czerwonym rozpoczęły się notowania na rynkach europejskich.

 • Wczorajsza sesja za oceanem zakończyła się neutralnie. Podobnie wyglądała sytuacja na parkietach azjatyckich.

 • Wczoraj za oceanem indeksy zakończyły dzień na neutralnych poziomach. Początek jednak sesji dawał nadzieje na większe odreagowanie. Nic z tego nie wyszło i to już był pierwszy sygnał, że dziś może być trudny dzień dla inwestorów.

 • Początek dzisiejszej sesji na GPW był neutralny. Dominował strach, co zważywszy na przebieg poprzednich sesji, nie mogło dziwić. Do fatalnego zachowania całego sektora tzw. misi dołączyły wczoraj problemy Pekao SA i Aliora, co schłodziło także sentyment na rynku blue chipów.

 • Przed rozpoczęciem dzisiejszej sesji na GPW w globalnym otoczeniu rynku nie pojawiły się jakieś negatywne impulsy, tak więc można było oczekiwać kontynuacji bardzo pozytywnej tendencji rozpoczętej w ubiegłym tygodniu. Nasz rynek wspierało także kolejne wzmocnienie złotówki, ale początek sesji chyba rozczarował zachęconych poprzednimi zwyżkami.

 • W ostatnich dniach nie można było narzekać na polskim rynku giełdowym na brak emocji. Wydawało się, że po wzrostach z pierwszej połowy października, liczyć będziemy na rychłą kontynuację i zdobywanie kolejnych poziomów.