• Informacje na temat:

  ekologiczne miasto

Artykuły na temat: ekologiczne miasto
 • Najbezpieczniejsze amerykańskie miasta

  ...w miejscu pracy, wskaźnik śmiertelności w ruchu drogowym i ryzyko wystąpienia klęski żywiołowej. Miasto Jezior we wszystkich czterech kategoriach znalazło się w pierwszej dziesiątce. Jest to także...

 • Nowoczesne technologie zmienią nasze miasta

  Rozwiązania typu smart city redukują przestępczość o 40 proc. Polskie miasta wciąż napotykają wiele problemów z ich wdrażaniem.

 • Raport: Wschód Niemiec odrabia zaległości

  Na wschodzie jest coraz lepiej. W 1990 roku kanclerz Helmut Kohl obiecał mieszkańcom b. NRD "kwitnące krajobrazy". W 24 lata po zjednoczeniu Niemiec ta wizja jest coraz bliższa ziszczenia się. Wynika to z najnowszego raportu o "Stanie zjednoczenia Niemiec", który przedstawili w środę (20.11.13) w Berlinie pełnomocnik rządu RFN ds. wschodnich landów Christoph Bergner i minister spraw wewnętrznych RFN Hans-Peter Friedrich.

 • Polskie miasta rozwijają ekologiczny transport

  Z pomocą unijnych środków kilkadziesiąt polskich gmin i samorządów zainwestuje w proekologiczny transport miejski. Według założeń resortu rozwoju do 2021 roku po polskich drogach ma jeździć około tysiąca elektrycznych autobusów. Miasta widzą w tym korzyść, bo dzięki wymianie floty na autobusy hybrydowe i elektryczne obniżają koszty transportu miejskiego, a także poziom hałasu i emisji.

 • Świat zmaga się z recesją już piąty rok. Dlatego na Zachodzie oszczędność stała się dziś nie tylko koniecznością, lecz także modą. Ograniczania wydatków uczą nawet bogaci i sławni. Na szczęście liczenie się z każdym groszem może mieć dobre strony. I daje czasem więcej satysfakcji niż beztroskie wydawanie pieniędzy.

 • URSUS wprowadza nowy pojazd na nasz rynek

  13 kwietnia br. URSUS otrzymał homologację na autobus elektryczny. Nowy produkt opracowano w odpowiedzi na rosnące krajowe zapotrzebowanie na pojazdy ekologiczne w związku z unijnymi wymogami zielonego transportu.

 • Niemcy: Wirtuoz dwóch kółek

  ...szybko zamienił to miasto na Lipsk, gdzie pracuje do dziś. - Pierwszym problemem dla mnie jako pracownika sklepu była niemiecka mentalność i język. Niemcy są trochę zdystansowani, nie od razu się(...) coraz bardziej zwracają uwagę na ekologiczne aspekty transportu, dlatego wielu z nich przesiada się na dwa kółka. Dodatkowym bodźcem są rosnące ceny benzyny. Olga Talarska Kurs zawodowy na...

 • Miasta pozbywają się "kopciuchów"

  Od lipca w Małopolsce zaczęła obowiązywać uchwała antysmogowa. W nowych domach można montować tylko piece grzewcze na paliwa stałe, ale wyłącznie spełniające najwyższe normy emisyjne.Wiele samorządów i miast wprowadza programy wymiany pieców, dotacje sięgają nawet kilkunastu tys. zł.

 • Plotki: „Słyszałaś, wyrzucili Aśkę?”. Biurowa panika: „Od jesieni w firmie zwolnienia!”. Takie czasy. Pracę może stracić każdy. Tragedia? To zależy od nas. Można mieć wyjście awaryjne, zmienić zawód. Ale… na jaki? I jak się do tego zabrać? Sprawdzę, czy to możliwe, a pomogą mi specjaliści od planowania kariery, psycholog i coach.

 • Kredyty na cele ekologiczne

  ING Bank Śląski zaproponował klientom kredyty na cele ekologiczne. Nowa oferta z projektami realizowanymi w trosce o środowisko naturalne oraz Deklaracją ekologiczną stanowią kluczowe elementy długoterminowej strategii banku.