• Informacje na temat:

  ekologiczne źródła energii

Artykuły na temat: ekologiczne źródła energii
 • "Zielone" miejsca pracy

  Do 2020 roku nasz kraj musi uzyskać 15 proc. udział OZE (Odnawialne Źródła Energii) w finalnym zużyciu energii. W 2006 roku wskaźnik ten ukształtował się na poziomie 7,5 proc., zatem w ciągu kolejnych 14 lat powinien ulec podwojeniu. W przeciwnym wypadku spalanie szkodliwych substancji odczuje nie tylko planeta, ale również nasza kieszeń.

 • Chiny liderem inwestycji w odnawialne źródła energii na świecie

  Przemyślane i racjonalne gospodarowanie zasobami, które ofiarowuje Ziemia, wymaga poszanowania dla natury. Od wielu lat na rynkach można zaobserwować tendencję wzrostową inwestowania w odnawialne źródła energii. Na obecną chwilę niekwestionowanym liderem na rynku, który stawia na rozwój odnawialnych źródeł energii, są zdecydowanie Chiny.

 • Pół królestwa za inżyniera!

  Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza przyjęła w tym roku elektroniczne zgłoszenia od 17 756 kandydatów na studia. Najwięcej chętnych było na budownictwo. Na każde miejsce zgłosiło się ponad 8 osób. Na dalszych miejscach rankingu popularności są na AGH: geodezja i kartografia oraz ekologiczne źródła energii. Ten ostatni kierunek to nowa oferta uczelni, wyraźnie odpowiadająca na rosnące...

 • Odnawialne źródła energii w twoim domu - co i za ile?

  Współcześnie na całym świecie, jak również w Polsce, odnawialne źródła energii są wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Zielona energia to ekologia i ekonomia w jednym.

 • Coraz więcej mówi się na temat wykorzystywania energii geotermalnej. Wbrew pozorom, jest to rodzaj energii, który wykorzystywano już przed wiekami, jednak dopiero niedawno zaczęto interesować się źródłami geotermalnymi jako sposobem ogrzewania.

 • Kolejne gminy łączą siły. Będzie ekologicznie i tanio

  Ciepłowody, Stoszowice, Ziębice i Ząbkowice Śląskie powołały Klaster Energii Odnawialnej Ziemi Ząbkowickiej. Do blisko 60 tys. osób popłynie tańsza energia. To kolejna tego typu inicjatywa - wcześniej klastry stworzyło 20 dolnośląskich samorządów. Na terenach wszystkich 25 gmin mieszka ponad 260 tys. osób.

 • W Krakowie jeszcze przez pół roku dopłaty do wymiany pieców węglowych

  W Krakowie jeszcze przez pół roku będzie można starać się o dopłatę do wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła. Dotacja udzielana przez miasto wyniesie maksymalnie do 60 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

 • Koszty czy ekologia? Jak Polacy ogrzewają swoje mieszkania i domy

  Chociaż Polacy są zainteresowani ekologicznymi sposobami ogrzewania domu, to zamawiając opał, kierują się przede wszystkim kosztami. Niestety, często brakuje nam wiedzy na temat pozyskiwania ekologicznej energii, do czego sami się przyznajemy.

 • Zielony rekord po niemiecku

  Niemcy są nie tylko mistrzami świata w piłce nożnej... W czerwcu br. ponad połowę zużytej energii w całym kraju stanowiła energia z ogniw fotowoltaicznych, dzięki czemu ustanowili nowy światowy rekord. Jaka jest ich recepta na sukces?

 • Niemcy: Rekordowa produkcja ekoprądu. Sprzyjał klimat

  Przed 10 laty zaledwie 16 proc. produkowanego w RFN prądu było "eko". W roku 2018 odsetek ten przekroczył 40 proc.