• Informacje na temat:

  ekonomia międzynarodowa

Artykuły na temat: ekonomia międzynarodowa
 • Księgowy międzynarodowy

  Duże międzynarodowe firmy, takie jak Lufthansa, Shell czy IBM, swoje centra finansowo-księgowe ulokowały właśnie w Polsce. Kolejni inwestorzy idą ich w ślady. Księgowi mogą więc przebierać w ofertach, pod warunkiem, że dobrze znają języki obce.

 • Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała nobla w dziedzinie ekonomii

  Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała nagrodę nobla w dziedzinie ekonomii. Jak podał RMF24.pl został on przyznany Oliverowi Hartowi i Bengtowi Holmströmowi.

 • Co Polska ma zrobić, by nie zostać w tyle

  Rozmowa z Przemysławem Berendtem, globalnym wiceprezesem Luxoft, międzynarodowej firmy dostarczającej rozwiązania IT dla największych światowych marek.

 • Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii

  Amerykańscy naukowcy William Nordhaus i Paul Romer zostali laureatami tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii za badania związane ze zmianami klimatu i innowacjami technologicznymi - ogłosiła w poniedziałek Królewska Szwedzka Akademia Nauk.

 • Co studiują zeszłoroczni maturzyści?

  W roku akademickim 2010/2011 najpopularniejszym kierunkiem studiów okazało się zarządzanie - liczba kandydatów wyniosła ponad 37,7 tys. Tylko o 18 proc. maturzystów mniej ubiegało się o indeks budownictwa czy pedagogiki. Na wysokim miejscu pod względem popularności uplasowały się również prawo, informatyka oraz ekonomia.

 • Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyzna dzisiaj nagrodę w dziedzinie ekonomii

  "Nobel z ekonomii" zostanie przyznany dzisiaj. Od pewnego czasu trwają już jednak spekulacje o faworytach do tej nagrody. Jednym z nich jest ortodoksyjny rabin z Nowego Jorku...

 • Polacy podbijają Niemcy i Austrię

  W wyniku otwarcia granic dla polskich pracowników przez naszych zachodnich sąsiadów przed absolwentami ekonomii i kierunków pokrewnych otworzyły się możliwości dostępne wcześniej dla nielicznych jednostek. Z tego powodu coraz więcej osób władających biegle językiem niemieckim decyduje się na wyjazd do Niemiec i Austrii w celu podjęcia pracy. Tamtejsze firmy stwarzają Polakom doskonałe warunki - ważne są nie tylko możliwości zawodowego rozwoju czy aspekt finansowy (chociaż zarobki we...

 • Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzega

  Światowa gospodarka jest coraz bardziej zagrożona, twierdzi Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Eksperci ostrzegają przed efektem domina słabych danych z Chin, gdzie eksport w ciągu roku z tego kraju spadł o jedną czwartą. Tak słabe wyników nie spodziewał się nikt.

 • Są Niemcy, są setki nowych miejsc pracy na północy kraju

  ...). - - - - - - Bayer Bayer to międzynarodowa firma działająca w trzech kluczowych obszarach: ochrony zdrowia, środków ochrony roślin i wysoko specjalistycznych materiałów. Produkty i usługi firmy(...) odpowiedzialną społecznie, Bayer przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju. Ekonomia, ekologia i odpowiedzialność społeczna to równorzędne priorytety w polityce korporacyjnej firmy. W roku podatkowym 2011

 • Misja Gatnara

  Prof. Eugeniusz Gatnar, członek zarządu NBP, został powołany na to stanowisko dwa tygodnie przed katastrofą smoleńską. Od trzech lat nadzoruje w banku centralnym działania w zakresie edukacji ekonomicznej Polaków - pełniąc misję, o której zawsze marzył jego tragicznie zmarły przyjaciel - Prezes NBP Sławomir Skrzypek.