• Informacje na temat:

  ekonomia rozwoju

Artykuły na temat: ekonomia rozwoju
 • 1200 nowych miejsc pracy dzięki ekonomii społecznej

  ...- 1200 nowych miejsc pracy ma powstać dzięki pożyczkom, jakie dostanie ok. 2 tys. podmiotów ekonomii społecznej. W tym tygodniu BGK zawarł umowy z dwoma pośrednikami finansowymi, którzy będą pożyczać pieniądze takim firmom. Ekonomia społeczna to rodzaj działalności gospodarczej, która łączy cele społeczne i ekonomiczne.

 • Ogromne zagrożenie ekonomii dzielenia się

  Analitycy i eksperci, pozostają bardzo krytyczni wobec tzw. ekonomii dzielenia się. Ta nowa forma wymiany dóbr czy usług (tzw. shared economy) budzi wiele kontrowersji.

 • Ekonomiści boją się imigrantów. Polityka otwartych granic pomoże, czy zaszkodzi gospodarce?

  Naukowcy cierpią na rozdwojenie jaźni. Chociaż teoria podpowiada im, że polityka otwartych granic jest dla rozwoju czymś pożądanym, ze świecą szukać wśród nich jej zwolenników.

 • Uwaga: Sharing economy nadchodzi

  Nowe technologie sprawiają, że współczesna gospodarka szybko się zmienia. Nie zatrzymamy rozwoju tzw. sharing economy, ale możemy zadbać o odpowiednie otoczenie regulacyjne - mówi etyk biznesu dr hab. Bolesław Rok w rozmowie o inicjatywach takich jak Uber, Kokos.pl czy Veturilo.

 • Pieniądze w kieszeni za nic, fiński eksperyment bez precedensu w historii świata

  Ma zlikwidować ubóstwo, uleczyć rynek pracy, wynagrodzić historyczne niesprawiedliwości, a nawet przyczynić się do rozwoju sztuki. Tak twierdzą jego zwolennicy. Niestety, uniwersalny dochód podstawowy to tylko wyjątkowo dobrze upudrowana utopia.

 • Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała nobla w dziedzinie ekonomii

  Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała nagrodę nobla w dziedzinie ekonomii. Jak podał RMF24.pl został on przyznany Oliverowi Hartowi i Bengtowi Holmströmowi.

 • Moc dyplomu z bankowości

  Jakie perspektywy rozwoju mają absolwenci bankowości w Polsce?

 • Polacy oblali test z wiedzy o finansach

  Co piąty Polak uważa, że wiedza dotycząca finansów jest potrzebna głównie ludziom bogatym. Edukacja ekonomiczna Polaków od lat znajduje się na bardzo niskim poziomie. Zdaniem ekspertów, jedna trzecia naszych rodaków deklaruje, że tematy finansowe w ogóle ich nie interesują.

 • ...to znaczy podnieść płacę? Przecież tego nie robi się administracyjnie, z góry. Płac nie można podnieść. One mogą wzrosnąć na skutek ogólnego rozwoju gospodarczego. To wynik tego, ile ktoś inny chce(...) czasów, z przyzwyczajenia. Ja jednak uważam, że polski biznes dobrze daje sobie radę. Tempo jego rozwoju jest dobre. My po prostu startujemy z niższego poziomu produktywności i dlatego musimy wciąż...

 • Misja Gatnara

  Prof. Eugeniusz Gatnar, członek zarządu NBP, został powołany na to stanowisko dwa tygodnie przed katastrofą smoleńską. Od trzech lat nadzoruje w banku centralnym działania w zakresie edukacji ekonomicznej Polaków - pełniąc misję, o której zawsze marzył jego tragicznie zmarły przyjaciel - Prezes NBP Sławomir Skrzypek.