• Informacje na temat:

  ekonomista zarobki

Artykuły na temat: ekonomista zarobki
 • Zarobki ekonomistów w 2016 r.

  Najwięcej zarabiali ekonomiści pracujący na terenie woj. mazowieckiego. Najwyższe zarobki otrzymywali ekonomiści zatrudnieni w branży IT, bankowości oraz przemysł lekki. Ekonomiści o dłuższym stażu pracy zarabiali więcej. Wypełnij ankietę i SPRAWDŹ ZAROBKI - Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2017 Karolina Jurczak Sedlak & Sedlak Informacje o badaniu : W 2016 roku...

 • Choć dane o brytyjskiej gospodarce nie są złe, funt osłabia się nadal. Stracił już 15 proc. wobec większości walut, odkąd ogłoszony został Brexit, a tym samym maleją zarobki Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii, transferujących swe dochody do rodzin w Polsce. Kurs funta jest najniższy od ponad stu lat, ale to może się zmienić 3 listopada.

 • Gorące zarobki menadżerów

  ...przeciętnego amerykańskiego gospodarstwa domowego. Nie jest jednak prawdą, że menadżerowie zarabiają coraz więcej - szczyt koniunktury w świecie prezesów przypadł na rok 2000, kiedy to ich zarobki(...) bezwartościowe, jeśli cena akcji firmy w wyniku urzędowania Ellisona spadnie. Ma to kolosalne znaczenie, gdyż instrumenty te spieniężyć można dopiero za kilka lat. W razie słabych wyników spółki zarobki prezesa...

 • Amerykański ekonomista twierdzi, że bitcoin spadnie do zera

  Nouriel Roubini, który przewidział załamanie na rynku nieruchomości i recesję, jaka po nim nastąpiła w 2008 roku, teraz prognozuje najgorszy scenariusz dla bitcoina. Ekonomiści z Polski nie podzielają jego katastroficznej wizji. Jednak nie wykluczają dalszych, nawet sporych, spadków najpopularniejszej kryptowaluty.

 • Zarobki w Czechach dynamicznie rosną. To dla firm większy problem niż deficyt pracowników

  Niedostatek pracowników w wielu branżach czeskiej gospodarki przyczynił się w ostatnim czasie do bardzo szybkiego wzrostu płac. Jest to poważny problem dla pracodawców, którzy obawiają się, że z tego powodu wzrosną także ceny. Tym samym produkty i usługi wytwarzane przez wiele czeskich firm przestaną być konkurencyjne.

 • Warianty kwoty wolnej: uzależniona od zarobków albo rozłożona na raty

  W MF trwa praca nad różnymi wariantami wprowadzenia kwoty wolnej tak, by w jak najmniejszym stopniu rzutowała na przyszłoroczny budżet. To istotne, bo jej podniesienie o 8 tys. zł, jak chciał PiS w kampanii, to mniejsze wpływy z PIT o blisko 20 mld zł.

 • Polskie zarobki najniższe w OECD

  Zarabiamy mniej niż Węgrzy (14,2 tys.) i Estończycy (15 tys.), a z najbogatszymi trudno się nam porównywać - Szwajcarzy zarabiają niemal 7 razy więcej (93,2 tys.), a Norwegowie - 6 (81,5 tys.). W zestawieniu brakuje takich krajów OECD, jak np. Meksyk i Turcja, gdzie zarabia się mniej - wskazuje główny ekonomista PwC Witold Orłowski. A Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu...

 • Wynagrodzenia wzrosły w styczniu br. o 7,3 proc. rdr, a zatrudnienie o 3,8 proc.

  Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wzrosło w styczniu o 7,3 proc. rdr, powyżej oczekiwań ekonomistów - wynika z piątkowego komunikatu Głównego Urzędu Statystycznego. Według GUS zatrudnienie w przedsiębiorstwach wzrosło o 3,8 proc. rdr - zgodnie z oczekiwaniami rynku.

 • Kryzys sięgnął po zarobki Polaków

  Tej niewielkiej podwyżki ani przez chwilę nie odczujemy w naszych portfelach. Niemal w całości pochłonie je rosnąca inflacja - czytamy w "Dzienniku". Średnia pensja wyniosła 3361, 90 zł, a to oznacza , że była wyższa o 3,9 procent w porównaniu z lipcem ubiegłego roku." Jednak ten wzrost naszych płac pożera wysoka , sięgająca 3,5 procent inflacja" - wyjaśnia Jacek Wiśniewski, główny ekonomista...

 • Efekt wysokiej bazy i brak presji płacowej ograniczyły wzrost wynagrodzeń

  Zgodnie z opublikowanymi dziś danymi GUS, nominalna dynamika wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób obniżyła się we wrześniu do 3,4 proc. r/r wobec 3,5 proc. w sierpniu, co było nieznacznie poniżej naszej prognozy (3,6 proc.) zgodnej z konsensusem rynkowym.