• Informacje na temat:

  eksmisja

Artykuły na temat: eksmisja
 • Uciążliwego lokatora można wyeksmitować nawet jeśli nie dostanie on lokalu zastępczego.

 • TK: eksmisja "na bruk" niekonstytucyjna

  Regulacje umożliwiające tzw. eksmisję na bruk nie mogą być dopuszczalne; w związku z tym przepis umożliwiający taką eksmisję w trybie postępowania egzekucyjnego w administracji jest niezgodny z konstytucją - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny.

 • Gdy jedno z małżonków swym rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie, sąd może nakazać jego eksmisję na żądanie drugiego z małżonków. Co zdaniem sądów w praktyce oznacza „rażąco naganne postępowanie”? Pomocna może być tu Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 23 lipca 2008 roku, (sygn, III CZP 73/08). Mówi ona o tym, że możliwa jest eksmisja w sytuacji...

 • Ułatwiona eksmisja lokatorów zmieni rynek mieszkaniowy

  Podpisana przez prezydenta ustawa usprawni procedurę eksmisji lokatorów. Zmieni bardzo rynek mieszkaniowy. Łatwiej będzie wynająć mieszkanie.

 • ...wypowiedzenia umowy najmu. Gdyby jednak doszło do orzeczenia o eksmisji, to sąd uznaje, komu należy się lokal socjalny, a kiedy eksmisja dokonywana jest do pomieszczenia tymczasowego bądź noclegowni...

 • W Polsce nadal istnieje instytucja eksmisji "na bruk"

  Szereg czynności prawnych i faktycznych, zmierzających do opróżnienia lokalu lub nieruchomości z osób i rzeczy - to definicja eksmisji, pojęcia, które u każdego człowieka wzbudza dreszcze. Choć samo słowo brzmi bardzo groźnie, to nie występuje w treści przepisów prawa expressis verbis.

 • Córka miała kłopot z mężem. On ma ciężką rękę i dlatego rozwiodła się z nim. Sąd zasądził alimenty i eksmisję z mieszkania. Niestety, to zakładowe lokum. Były zięć gra nam na nosie. Twierdzi, że co najmniej do wiosny nikt go nie ruszy, bo nie ma gdzie mieszkać, i że nic mu nie zrobimy, bo to nie nasze mieszkanie i ma takie same prawa do niego jak my. Jagoda W., Bytom.

 • Felieton: Nieprzyjazne banki, czyli co jeszcze złego możemy ci zrobić?

  Jesteśmy karmieni przez media reklamami banków, w których młodzi, piękni i superuprzejmi pracownicy instytucji finansowych niemal stają na głowie, aby spełnić nasze oczekiwania. Nazwijmy sprawę po imieniu: Chcą wcisnąć nam kolejną pożyczkę. Jak daleki od prawdy jest wytworzony przez media obraz banków, przekonać się mogą ci klienci, którzy wpadli w problemy finansowe i nie są w stanie terminowo obsługiwać kredytów.

 • Od kilku miesięcy jestem w dramatycznej sytuacji. Nie mam pracy, za miesiąc kończy mi się zasiłek dla bezrobotnych. Będę musiał iść po pomoc do opieki społecznej. Nie mam środków na czynsz. Czy mogę stracić mieszkanie? Ryszard z Krakowa

 • 1,3 proc. umów najmu mieszkań w Polsce kończy się eksmisją - wynika z szacunków Open Finance. Odsetek zaskakująco niski skoro selekcja najemców nie jest nad Wisłą standardem.