• Informacje na temat:

  eksploatacja metali ziem rzadkich

Artykuły na temat: eksploatacja metali ziem rzadkich
 • Polityka Surowcowa Państwa - Polska ma wielkie zasoby

  Wczoraj w Ministerstwie Środowiska został zaprezentowany raport "Polityka Surowcowa Państwa - rozwój bogactwa regionów". Zdaniem Głównego Geologa Kraju, żadne państwo w Europie nie może pochwalić się takimi zasobami surowcowymi jak Polska - mówił prof. Mariusz Orion Jędrysek.

 • Politykę surowcową w Polsce zaczynamy od nowa; chcemy spowodować wzrost gospodarczy państwa oraz wzrost jego roli geopolitycznej w oparciu o surowce posiadane przez Polskę i te pozyskiwane za granicą - powiedział wiceminister środowiska i główny geolog kraju Mariusz Orion Jędrysek.

 • Jędrysek zapowiada powstanie służby geologicznej

  - Chcę, żeby powstała służba geologiczna, będzie ona wydzielona z Państwowego Instytutu Geologicznego, tu nie będzie żadnych zwolnień - zapowiedział w poniedziałek wiceminister środowiska i główny geolog kraju Mariusz Orion Jędrysek.

 • Polityka surowcowa dla Polski? Dokument ma powstać w ciągu trzech lat

  - Polska potrzebuje polityki surowcowej - uważa prof. Maciej Kaliski z krakowskiej AGH. Prace nad dokumentem trwają już bardzo długo, ale na razie nie zbliżamy się - zdaniem Kaliskiego - do zakończenia procesu zbierania danych. Niemniej, obecny rząd deklaruje, że polityką surowcową zamierza się zająć. Wiceminister środowiska i główny geolog kraju Mariusz Orion Jędrysek zadeklarował ostatnio, że odpowiedni dokument powinien powstać w ciągu najbliższych trzech lat.

 • Zgodnie z danymi chińskiego Urzędu Celnego w ciągu pierwszych 9 miesięcy 2012 r. eksporterzy chińscy wykorzystali poniżej jednej trzeciej przyznanego limitu wywozowego pierwiastków ziem rzadkich, wobec czego obecne kwoty zostaną utrzymane w przyszłym roku.

 • Śmietnik - nasze cenne źródło niezbędnych surowców

  Przeświadczenie, że nic nie może się zmarnować jest powodowane coraz bardziej naglącą potrzebą chwili. Śmietnik przestał być postrzegany jako śmierdzący element rzeczywistości, stając się cennym źródłem niezbędnych surowców wtórnych. Wykorzystanie odpadów jest teraz technologicznym wyzwaniem dla każdej branży.

 • Eksperci: Rząd USA powinien zezwolić na eksport gazu

  W Stanach Zjednoczonych są obawy, że eksport taniego gazu podwyższy ceny tego surowca dla odbiorców w kraju. Jednak część ekspertów uważa, że utrzymywanie ograniczeń szkodzi gospodarce i międzynarodowym interesom USA i dlatego trzeba zezwolić na eksport.

 • Raport bieżący nr 17/2013 Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Libra Capital S.A. z siedzibą...