• Informacje na temat:

  eksport niemiec 2010

Artykuły na temat: eksport niemiec 2010
 • Inwestycje: Nie ma to jak sąsiad Niemiec

  Aż 95 proc. przepytanych niemieckich firm ponownie zainwestowałoby w Polsce. To najwyższy wynik od lat. W sześciostopniowej skali niemieccy przedsiębiorcy z Polski dali nam 4,8 pkt. To dzięki polskim fabrykom niemieckie firmy są w stanie konkurować kosztami na światowych rynkach.

 • Raport: Ewentualny kryzys w Europie bezpośrednio uderzyłby w Polskę poprzez eksport

  Potencjalny kryzys w Europie bezpośrednio uderzyłby w Polskę poprzez eksport i inwestycje zagraniczne - wynika z raportu Deloitte i DNB. Na ewentualnych zawirowaniach gospodarczych w Niemczech, Włoszech i we Francji ucierpiałby polski sektor motoryzacyjny.

 • Zmiany w unijnych przepisach mogą zatrząść polskim rynkiem pracy

  ...tę pracę stracą. Jak podaje KE, w latach 2010-2014 liczba pracowników delegowanych wzrosła prawie o 45 proc. (przy czym warto pamiętać, że poszerzyła się definicja delegowania, więc trudno powiedzieć(...) eksport powoduje dobrobyt, więc jeżeli będziemy mieli mniej eksportu, bo delegowanie to nic innego jak eksport usług, i co najważniejsze, jest to nasza największa przewaga konkurencyjna na rynku...

 • Rośnie eksport polskiej kukurydzy

  Dobre perspektywy przed rynkiem kukurydzy w Polsce. Tegoroczne zbiory mogą sięgnąć 4 mln ton, co pokrywa nie tylko krajowe zapotrzebowanie, lecz także rosnący w ostatnich latach eksport. Choć ziarno potaniało do 550 zł za tonę, to dalszy spadek jest mało prawdopodobny. Polska kukurydza ma szansę zawojować zagraniczne rynki. Producenci są jednak uzależnieni od warunków pogodowych i zagrożenia

 • Nadchodzi koniec spadków bezrobocia. Możliwa reakcja pracodawców na słabą koniunkturę

  ...2010 r. ‒ Na to nakładają się nasze czynniki lokalne, czyli chociażby sytuacja z embargiem, które wpłynęło na niektóre kategorie żywnościowe. To powoduje, że ryzyko utrzymania się deflacji albo(...) sytuację wszystkich innych eksporterów. Zwłaszcza Rosja należy do dużych partnerów handlowych Polski, a zmniejszenie wolumenu wymiany handlowej dotyka bardzo wielu przedsiębiorców. Mróz zauważa jednak, że...

 • Niemiecki eksport cierpi pod sankcjami wobec Rosji

  Sankcje gospodarcze miały dotknąć przede wszystkim Moskwę, a uderzają też w Niemcy. Eksport do Rosji dramatycznie spada.

 • Biedny jak niemiecki pracownik

  Europa burzy się przeciwko niemieckiej polityce niskich płac. Zdaniem Francji i Belgii Berlin stosuje nieuczciwą konkurencję, zaniżając zarobki własnych pracowników. Model „kto da mniej załodze” jest wyniszczający.

 • Niechętnie podbijamy rynki rozwijające się

  Choć nasza gospodarka rośnie, polskie firmy wcale gremialnie nie zdobywają rynków krajów rozwijających się. Kraje te mają zaledwie dziewięcioprocentowy udział w naszym eksporcie.

 • Kryzys potrwa jeszcze do 4 lat!

  ...uzależniona jest od eksportu. Jeżeli eksport do Niemiec spada o 10 procent to przekłada się to na spadek o 1 procent naszego PKB. Wzrost PKB zanotujemy w 2010 roku: maksymalnie do wartości 1 proc. PKB(...) Berger. Karine Berger podkreślała, że Polska jest narażona na kryzys w sposób szczególny. Główną przyczyną recesji w Polsce będzie załamanie się gospodarki eksportowej, która opiera się na produkcji...

 • Prawie jak Apple, czyli polski słodko-kwaśny eksport

  Często można usłyszeć, że Polska jest gigantem w eksporcie żywności, sprzedajemy najwięcej jabłek na świecie, jesteśmy czwartym eksporterem mebli, ale to wcale nie te branże są w naszym eksporcie najbardziej istotne.