• Informacje na temat:

  eksport panstw

Artykuły na temat: eksport panstw
 • UE:Quasi-państwo bez fundamentów

  ..., stworzyć takie mechanizmy, które wykreują nowe miejsca pracy dzięki gwałtownemu wzrostowi popytu zagranicznego, czyli w konsekwencji - eksportu. Niestety, UE, i to głosami tego samego PES, przyjmuje(...) przepływu towarów istnieje - co do tego nie mamy raczej wątpliwości, doświadczamy jej na co dzień, możemy importować, eksportować i, teoretycznie, towar kupiony w jednym kraju UE powinien kosztować tyle...

 • Państwa UE zatwierdziły koncesje na ukraiński eksport

  Ministrowie odpowiedzialni za rolnictwo w krajach unijnych przyjęli w tym tygondniu w Brukseli przepisy dotyczące przyznania Ukrainie kolejnych koncesji handlowych, które mają wesprzeć tamtejszą gospodarkę. Przedstawiciel Polski i Litwy wstrzymali się od głosu. Zdaniem ekspertów Polska boi się taniej produkcji z Ukrainy.

 • Norweski socjal nie dla Polaków. Politycy wytaczają ciężkie działa

  Politycy Partii Postępu (FrP) chcą powstrzymać eksport zasiłków socjalnych ze swojego kraju. Wytaczają ciężkie działa przeciwko polskim imigrantom, chociaż sprawa dotyczy zaledwie kilkuset rodzin.

 • Morawiecki - nasz eksport przewyższa rosyjski!

  Mateusz Morawiecki ocenia, że polska gospodarka ma się dobrze i dodaje, że nie uwzględniając surowców, nasz eksport przewyższa rosyjski. Wczoraj Główny Urząd Statystyczny opublikował dobre dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej.

 • 16 kwietnia PE zagłosuje nad dyrektywą ws. delegowania pracowników

  W krajach UE pracuje milion pracowników delegowanych, z czego jedna czwarta to Polacy. Polska jest zdecydowanym liderem pod względem eksportu usług, dlatego tak ważna dla nas jest unijna dyrektywa, która ma chronić prawa delegowanych pracowników.

 • Rośnie wartość polskiego eksportu

  Wartość polskiego eksportu może w tym roku wzrosnąć do 197 mld euro. Przed ekspansją zagraniczną najczęściej powstrzymuje firmy obawa o nieterminowe płatności.

 • Roboty mogą zabrać nam pracę i emeryturę. Jak podatkami powstrzymać "technologiczne bezrobocie"?

  ..., rozumianego jako pieniądze - wywołując różne negatywne zjawiska makroekonomiczne, jak osłabienie waluty (dobre dla eksportu, kiepskie dla spłacania długu publicznego). Architekci nowego podatku będą też...

 • Prawie jak Apple, czyli polski słodko-kwaśny eksport

  Często można usłyszeć, że Polska jest gigantem w eksporcie żywności, sprzedajemy najwięcej jabłek na świecie, jesteśmy czwartym eksporterem mebli, ale to wcale nie te branże są w naszym eksporcie najbardziej istotne.

 • UE: Kwestią sporną m.in. świadczenia socjalne na dzieci

  ..." - powiedziało polskie źródło w kuluarach szczytu wskazując, że po rozwiązanie to mogłyby sięgnąć także Niemcy, gdzie skala "eksportu" zasiłków na dzieci do Polski jest największa. Według nieoficjalnych...

 • Spada eksport polskiej wódki

  W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2015 r. producenci wysłali za granicę 9% mniej wódki niż w ubiegłym roku. Spadła też wartość eksportu o 1%.