• Informacje na temat:

  eksport polski

Artykuły na temat: eksport polski
 • Pytlarczyk: Polska nie jest w pułapce średniego rozwoju, wzrost płac wyjdzie gospodarce na dobre

  ...- Polska nie wpadła w pułapkę średniego rozwoju - ocenił Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku. Jego zdaniem, zacieśnianie warunków na rynku pracy oraz uszczelnianie VAT w dłuższym terminie korzystnie wpłynie na gospodarkę wymuszając inwestycje i innowacyjność. Międzynarodowa konkurencyjność Polski na pewno się pogorszyła, ponieważ płace wzrosły, a złoty się umocnił.

 • Morawiecki - nasz eksport przewyższa rosyjski!

  Mateusz Morawiecki ocenia, że polska gospodarka ma się dobrze i dodaje, że nie uwzględniając surowców, nasz eksport przewyższa rosyjski. Wczoraj Główny Urząd Statystyczny opublikował dobre dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej.

 • Pracownicy eksportowi nie mogą znaleźć dokumentacji

  Stanisław Kaszuba ponad dziesięć lat pracował na różnych tzw. budowach eksportowych za granicą. Wkrótce osiągnie wiek emerytalny, zaczął więc gromadzić dokumentację niezbędną do ustalania wysokości świadczenia.

 • Polski eksport wzrośnie ponaddwukrotnie i przekroczy 500 mld dolarów

  Eksport z Polski będzie rosnąć w tempie ok. 5-6 proc. rocznie w nadchodzących latach, a do 2030 roku jego wartość może osiągnąć poziom ponaddwukrotnie wyższy niż teraz - wynika z prognoz przygotowanych przez ośrodek analityczny Oxford Economics na zlecenie banku HSBC. Będzie to możliwe dzięki rosnącemu apetytowi polskich firm na wykorzystanie szans rozwoju biznesu za granicą.

 • Szwajcarzy zatrudniają w samym sercu Polski

  ...w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Prezes Clariant Polska Ralph Rutte przyznał, że otwarcie nowej fabryki jest "potwierdzeniem znaczenia polskiego rynku dla firmy Clariant".  Prezes Clariant ocenił(...) uważa, że położenie aglomeracji u zbiegu międzynarodowych szlaków transportowych sprawia, iż jest ona idealnym miejscem dla przedsiębiorstw nastawionych na eksport.  Według danych Clariant, grupa...

 • Polski podbój świata eksportem o niskiej wartości

  Pomimo rosnącej otwartości handlowej, struktura eksportu gospodarek Europy Środkowej i Wschodniej charakteryzuje się wciąż niskim poziomem wartości dodanej. Zdaniem analityków Banku PKO BP ta niekorzystna sytuacja dotyczy szczególnie Polski i Rumunii.

 • Rozwój sektora poligrafii w Polsce

  W szerokorozumianej branży poligrafii w ostatnich latach odnotowuje się wzrost przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto. Jest to spowodowane intensywnym rozwojem tego sektora przemysłu oraz coraz większym eksportem na rynki zagraniczne. Na przestrzeni ostatnich 5 lat eksport produktów poligraficznych zwiększył się prawie o połowę.

 • Polski eksport podbija Iran

  Po zniesieniu sankcji nałożonych na Iran, polski eksport do tego kraju wzrósł pięciokrotnie, a import z Iranu do Polski zwiększył się sześciokrotnie - powiedział w tym tygodniu prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula. Ocenił, że potencjał jest dużo większy.

 • Sąsiedzi Polski zarabiają coraz lepiej!

  ...zagranicznego, w czerwcu Słowacja miała deficyt 6,3 mln euro (rok temu - deficyt wyniósł 64,2 mln euro). Eksport w czerwcu rok do roku zniżkował o 25,7 proc., import był mniejszy r/r o 26,7 proc. W pierwszym półroczu handel zagraniczny miał na Słowacji dodatni bilans 294,7 mln euro (rok temu pierwsze półrocze zamknięto deficytem 198,4 mln euro. Eksport w I półroczu rok do roku zniżkował o 28,4 proc...

 • Polski eksport wciąż na plusie

  Dodatnie saldo wymiany handlowej z zagranicą Polska uzyskała w roku 2014. I są powody, by domniemywać, że nie był to incydentalny przypadek.