• Informacje na temat:

  eksport polski do rosji

Artykuły na temat: eksport polski do rosji
 • Producenci motoryzacyjni potrzebują więcej pracowników. Czy deficyt kadry spowolni branżę?

  Rosnące zamówienia na samochody, części i podzespoły samochodowe oznaczają wzrost zapotrzebowania na pracowników. Aż 60 proc. przedstawicieli sektora motoryzacyjnego w Polsce planuje w najbliższych miesiącach zwiększenie zatrudnienia. Duże zapotrzebowanie będzie również u naszych sąsiadów - na Słowacji, w Czechach i Rosji. Niemcy są jedynym krajem, w którym odsetek firm spodziewających się spadku...

 • Eksport polskich owoców i warzyw do Rosji spadł ok. 40 proc.

  Według holenderskiej agencji analitycznej FVF eksport owoców i warzyw z Polski do Rosji w ubiegłym roku zmniejszył się o ok. 40 proc. z 976 tys. ton do 561 tys. ton. Najbardziej spadła wysyłka jabłek.

 • Mit silnej polskiej gospodarki

  Względnie dobra sytuacja gospodarcza Polski w okresie pogłębiającego się światowego kryzysu sprawia, że fatalna praca obecnego rządu i zaniechania poprzedników oceniane są pobłażliwie. Co więcej, zarówno koalicja PO-PSL jak i partie, które wcześniej dzierżyły władzę, przypisują sobie z tego powodu jakieś zasługi.

 • Rynek rosyjski ma coraz mniejsze znaczenie dla polskiej gospodarki. Wynika to zarówno z sankcji, jakimi Moskwa obłożyła część polskich towarów, jak i z kryzysu, w jakim pogrąża się gospodarka tego kraju. Rosjanie coraz mniej kupują, a tamtejsze firmy mają problemy z płatnościami.

 • Polskie fermy futrzarskie dają nie więcej niż 4 tys. miejsc pracy, branża jest jedynie producentem surowca, generuje małą wartość dodaną - napisano w raporcie Zachodniego Ośrodka Badań Społecznych i Ekonomicznych.

 • Udział Niemiec w polskim eksporcie w okresie styczeń-sierpień 2014 r. zwiększył się rdr o 0,8 pkt. proc. i wyniósł 25,9 proc. - wynika z opublikowanych w piątek danych GUS. Udział Rosji obniżył się rdr o 0,8 pkt. proc. do 4,5 proc., udział Ukrainy obniżył rdr o 0,9 pkt. proc. do 1,9 proc.

 • Inwestycje: Nie ma to jak sąsiad Niemiec

  Aż 95 proc. przepytanych niemieckich firm ponownie zainwestowałoby w Polsce. To najwyższy wynik od lat. W sześciostopniowej skali niemieccy przedsiębiorcy z Polski dali nam 4,8 pkt. To dzięki polskim fabrykom niemieckie firmy są w stanie konkurować kosztami na światowych rynkach.

 • Polski eksport: wraca na Wschód?

  Najświeższe dane GUS sugerują odwilż w relacjach handlowych ze Wschodem: od trzech miesięcy rośnie eksport polskich produktów do Rosji a od czterech na Ukrainę i Białoruś.

 • ​Języki wschodnioeuropejskie pomogą w karierze

  ...zł brutto. - Litwa jest największym partnerem handlowym Polski wśród krajów bałtyckich. W 2013 roku obroty obu krajów wyniosły 3,4 mld EUR. Import z Litwy do Polski wyniósł 18, a eksport z Polski prawie 2 proc. Udział Polski w ogólnym imporcie na Litwie wynosi 11 proc. Po Rosji i Niemczech jesteśmy trzecim największym importerem na tamtym rynku. W ciągu ostatnich 20 lat obrót handlowy między...

 • Morawiecki - nasz eksport przewyższa rosyjski!

  Mateusz Morawiecki ocenia, że polska gospodarka ma się dobrze i dodaje, że nie uwzględniając surowców, nasz eksport przewyższa rosyjski. Wczoraj Główny Urząd Statystyczny opublikował dobre dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej.