• Informacje na temat:

  eksport polski w 2015

Artykuły na temat: eksport polski w 2015
 • Rok 2015 - będzie dalsza poprawa na krajowym rynku pracy

  ...gospodarka spowolni bardziej niż to zakładamy, m.in. ze względu na otoczenie zewnętrzne (wolniejszy wzrost gospodarczy w strefie euro czy mniejszy popyt na polski eksport - PAP), to spadek bezrobocia(...), bezrobocie powinno ponownie zacząć spadać. - Są nawet szanse na to, abyśmy na koniec 2015 r. zeszli ze stopą bezrobocia do ok. 11 proc. Oczywiście zakładając, że nie nastąpi dalsze hamowanie polskiej...

 • Morawiecki - nasz eksport przewyższa rosyjski!

  Mateusz Morawiecki ocenia, że polska gospodarka ma się dobrze i dodaje, że nie uwzględniając surowców, nasz eksport przewyższa rosyjski. Wczoraj Główny Urząd Statystyczny opublikował dobre dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej.

 • Pytlarczyk: Polska nie jest w pułapce średniego rozwoju, wzrost płac wyjdzie gospodarce na dobre

  ...- Polska nie wpadła w pułapkę średniego rozwoju - ocenił Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku. Jego zdaniem, zacieśnianie warunków na rynku pracy oraz uszczelnianie VAT w dłuższym terminie korzystnie wpłynie na gospodarkę wymuszając inwestycje i innowacyjność. Międzynarodowa konkurencyjność Polski na pewno się pogorszyła, ponieważ płace wzrosły, a złoty się umocnił.

 • Polski eksport wzrośnie ponaddwukrotnie i przekroczy 500 mld dolarów

  Eksport z Polski będzie rosnąć w tempie ok. 5-6 proc. rocznie w nadchodzących latach, a do 2030 roku jego wartość może osiągnąć poziom ponaddwukrotnie wyższy niż teraz - wynika z prognoz przygotowanych przez ośrodek analityczny Oxford Economics na zlecenie banku HSBC. Będzie to możliwe dzięki rosnącemu apetytowi polskich firm na wykorzystanie szans rozwoju biznesu za granicą.

 • Norweski socjal nie dla Polaków. Politycy wytaczają ciężkie działa

  Politycy Partii Postępu (FrP) chcą powstrzymać eksport zasiłków socjalnych ze swojego kraju. Wytaczają ciężkie działa przeciwko polskim imigrantom, chociaż sprawa dotyczy zaledwie kilkuset rodzin.

 • Polski podbój świata eksportem o niskiej wartości

  Pomimo rosnącej otwartości handlowej, struktura eksportu gospodarek Europy Środkowej i Wschodniej charakteryzuje się wciąż niskim poziomem wartości dodanej. Zdaniem analityków Banku PKO BP ta niekorzystna sytuacja dotyczy szczególnie Polski i Rumunii.

 • Paribas: Polski wzrost spowolni do 2,7 procent

  Wzrost gospodarczy Polski w 2011 r. spowolni do 2,7 proc. - wynika z zaprezentowanej w poniedziałek prognozy BNP Paribas. Stopy procentowe zaczną rosnąć w 2012 r.

 • Polski eksport podbija Iran

  Po zniesieniu sankcji nałożonych na Iran, polski eksport do tego kraju wzrósł pięciokrotnie, a import z Iranu do Polski zwiększył się sześciokrotnie - powiedział w tym tygodniu prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula. Ocenił, że potencjał jest dużo większy.

 • ​Raport IEO: Rozwój sektora OZE mógłby dać 77 tys. nowych miejsc pracy

  Rozwój sektora odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce mógłby skutkować stworzeniem 77 tys. nowych miejsc pracy, a sama branża związana z produkcją paneli fotowoltaicznych do 2030 r. przyniosłaby polskiemu budżetowi 18,5 mld zł - oszacowali eksperci Instytutu Energii Odnawialnej (IEO).

 • Polski eksport wciąż na plusie

  Dodatnie saldo wymiany handlowej z zagranicą Polska uzyskała w roku 2014. I są powody, by domniemywać, że nie był to incydentalny przypadek.