• Informacje na temat:

  eksport towarów

Artykuły na temat: eksport towarów
 • Bony towarowe przekażesz bez VAT-u

  Bony towarowe to dowody uprawniające do nabycia określonych produktów bądź usług. Nie mieszczą się one w definicji towaru. Ze względu na to, iż opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlegają z zasady dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług, wydanie bonów towarowych nie skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego w świetle przepisów ustawy o VAT.

 • Rośnie wartość polskiego eksportu

  Wartość polskiego eksportu może w tym roku wzrosnąć do 197 mld euro. Przed ekspansją zagraniczną najczęściej powstrzymuje firmy obawa o nieterminowe płatności.

 • Inwestorzy nie szukają już w Polsce taniej siły roboczej

  ...polskiej gospodarki - wskazuje Beata Stelmach. Rosnące zaawansowanie technologiczne polskiej gospodarki jest widoczne w zmieniającej się strukturze eksportu. Zgodnie z danymi Eurostatu w 2007 r. udział towarów i usług high-tech wyniósł 3 proc. całkowitego eksportu, by wzrosnąć do 5,9 proc. w 2012 r. W ten sposób Polska wyprzedziła część bogatszych krajów UE, zwłaszcza z południowej części kontynentu...

 • Prawie jak Apple, czyli polski słodko-kwaśny eksport

  Często można usłyszeć, że Polska jest gigantem w eksporcie żywności, sprzedajemy najwięcej jabłek na świecie, jesteśmy czwartym eksporterem mebli, ale to wcale nie te branże są w naszym eksporcie najbardziej istotne.

 • Supermarket to nie tylko kasy

  Praca w sieciach handlowych kojarzy się z długimi godzinami za kasą i wykładaniem ciężkich towarów na półki za głodową pensję. Jednak oprócz pracy fizycznej sieci handlowe oferują wiele możliwości rozwoju za biurkiem.

 • Wartość niemieckiego eksportu towarów wyniosła w marcu br. 118,2 mld euro i była wyższa o 0,4 proc. niż w lutym 2017 r. i o 10,8 proc. niż przed rokiem - poinformował we wtorek Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden. Jeszcze bardziej wzrósł import.

 • Nieprawdopodobne Chiny (część 2)

  .... Jednak kilka ważnych miar wzbudza wątpliwości co do prawdopodobieństwa tego, co opublikowano. Dane dotyczące importu i eksportu wydają się rozmijać. Eksport spadł w III kwartale średnio o 20,5 proc., a import o 11,8 proc. Chiński PKB jest w 38 proc. zależny od wyniku w handlu zagranicznym i wydaje się dziwne, że towary produkowane na eksport nie są później eksportowane. Import składa się zarówno...

 • Ani ptasia grypa ani Rosja nie zatrzymają rekordowego eksportu naszej żywności

  W I półroczu tego roku eksport produktów rolno-spożywczych osiągnął wartość 12,8 mld euro. To o 9,6 proc. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego - wynika ze wstępnych danych Ministerstwa Rozwoju.

 • Dlaczego zarabiamy cztery razy mniej niż średnia UE

  ...pracy. Towary wyprodukowane przez zagraniczne koncerny w Polsce wpływają na nasz wzrost PKB wtedy, gdy ilość wyprodukowanych w Polsce, a następnie wyeksportowanych za granicę towarów jest większa(...) wynagrodzeń w tych krajach jest zdecydowanie wyższa niż w Polsce. Polskiemu pracownikowi z centrum dystrybucji towarów płaci się dużo mniej niż zagranicznemu konstruktorowi, który dany produkt stworzył...

 • Polski eksport wciąż na plusie

  Dodatnie saldo wymiany handlowej z zagranicą Polska uzyskała w roku 2014. I są powody, by domniemywać, że nie był to incydentalny przypadek.