• Informacje na temat:

  ekw gov

Artykuły na temat: ekw gov
 • Elektronicznego Systemu Ksiąg wieczystych (EKW): ekw.ms.gov.pl i kliknąć w odnośnik „Składanie wniosków o wydanie dokumentu z Centralnej Informacji Ksiąg Wieczystych”.  Zwykły odpis kosztuje 20 zł, zupełny 50 zł. Na stronie EKW jest przekierowanie do serwisu płatności elektronicznych Przelewy24.

 • Raport bieżący nr 11/2018 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 90/2017, Zarząd Polimex-Mostostal...

 • Jeśli znajdziesz literówki lub błędy rachunkowe, złóż formularz z wnioskiem do sądu, który prowadzi księgę. W przypadku gdy stan prawny nie odpowiada Pamiętaj! Ze stanem prawnym nieruchomości można się zapoznać na stronie ekw.ms.gov.pl. Szukanie odbywa się na podstawie numeru księgi wieczystej.

 • Polacy chętnie przeglądają księgi wieczyste

  Księgi wieczyste robią prawdziwą furorę - poinformował w tym tygodniu resort sprawiedliwości. W ciągu 11 lat - jak dodało MS - do systemu informatycznego przeniesiono 15,5 mln papierowych ksiąg.

 • ...§ Jeśli potrzebujesz odpis z księgi wieczystej, możesz złożyć wniosek w wydziale ksiąg wieczystych sądu rejonowego. Albo przez internet (ekw.ms.gov.pl). Odpis zostanie wygene rowany po opłaceniu wniosku. Link otrzymasz e-mailem. Dokument możesz wydrukować. Będzie miał moc dokumentu wydanego przez sąd. Koszt takiego odpisu to 20 zł za odpis zwykły, 50 zł za zupełny...

 • Księga wieczysta bez tajemnic

  Każdy, kto chociaż raz miał do czynienia z nieruchomościami, wie, czym jest księga wieczysta. Księga wieczysta to nic innego jak dokument, który opisuje stan prawny nieruchomości. Zawarte w KW informacje pozwalają na uzyskanie danych, takich jak m.in. dane właściciela działki, jej położenie i obciążenie hipoteką. Księgi wieczyste prowadzone są przez wydziały wieczystoksięgowe sądów rejonowych.

 • Po odpis z księgi wieczystej już nie musisz chodzić do sądu! Możesz go sobie wydrukować w domu na własnej drukarce. Zrobisz to przez stronę Ministerstwa Sprawiedliwości: www.ekw.ms.gov.pl. Wpisujesz numer potrzebnej Ci księgi wieczystej. Będziesz mogła ją wydrukować po dokonaniu opłaty (od 5 do 50 zł). PAMIĘTAJ! W odpisie księgi wieczystej znajdziesz informację, kto jest właścicielem...

 • Znowelizowana ustawa o księgach wieczystych pozwala na prostsze uzyskanie odpisu - bez konieczności wizyty w sądzie. Kwestie wpisywania praw lub zakładania nowych ksiąg pozostają bez zmian.

 • Od 1 lipca 2014 można przez internet nie tylko przeglądać księgi wieczyste, ale także dostać ich odpis. Tylko przez pierwszy tydzień funkcjonowania tych nowych udogodnień odnotowano ponad 960 tys. wejść do elektronicznego systemu prowadzonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości – ekw.ms.gov.pl/eukw/menu.do. Odpis księgi wieczystej, który otrzymamy drogą elektroniczną po wydrukowaniu zyska taką...

 • Przed sprzedażą mieszkania nie unikniemy formalności

  Bez nich nie uda się sprzedać żadnej nieruchomości. Mowa o dokumentach, które musimy zgromadzić. Jeśli mamy zdecydowanego klienta, lecz umowa nie jest jeszcze podpisana - to właśnie ostatni moment na ich zebranie.