• Informacje na temat:

  ekwiwalent za urlop 2012

Artykuły na temat: ekwiwalent za urlop 2012
 • Rewolucja w odbieraniu zaległego urlopu. Sprawdź, co się zmieni w Kodeksie pracy

  Niewykorzystany wypoczynek pracownik będzie musiał wybrać w początkowych miesiącach następnego roku. Jeżeli urlop nie zostanie mu udzielony, zyska prawo do rekompensaty finansowej.

 • Kiedy płaci się ZUS od pracowniczych ekwiwalentów?

  Do wynagrodzenia pracownika zalicza się nie tylko pensję zasadniczą, ale również ewentualne dodatkowe świadczenia mające charakter typowo wynagrodzeniowy. Na uposażenie pracownika składają się też wypłacane mu różnego rodzaju ekwiwalenty. Większości z nich generalnie nie wlicza się pracownikowi do ozusowania.

 • ​Propozycje rewolucji w urlopach: Pracodawca wskaże datę

  ...- Zaproponujemy, aby pracodawca mógł jednostronnie decydować o terminie wypoczynku, ale z dwumiesięcznym uprzedzeniem. Jego wymiar byłby jednolity dla wszystkich pracowników, bez względu na staż. Utrzymamy urlop na żądanie, ale powinien być on bezpłatny - mówi profesor Arkadiusz Sobczyk.

 • Oskładkowanie nagród wypłacanych na koniec roku

  Wiele firm z tytułu podsumowania rocznej pracy wypłaca pracownikom dodatkowe wynagrodzenie roczne. Czasami jest ono również wypłacane po ustaniu zatrudnienia. Niekiedy pracodawca na koniec roku przekazuje pracownikom nagrody rzeczowe. Czy tego rodzaju świadczenia podlegają składkom ZUS?

 • Problem firm z pracownikami, którzy nie chcą iść na urlop

  ...urlop się należy. Dobre prawo Nowelizacja przepisów, która weszła w życie 1 stycznia 2012 r., sprawdziła się. - Dała więcej swobody zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Ci pierwsi mogą wykorzystać(...) zatrudnionych, bo w razie jego skumulowania w momencie zakończenia zatrudnienia będą musieli wypłacić pracownikom ekwiwalent - dodaje dr Grażyna Spytek-Bandurska. Podkreśla, że okresy pracy bez urlopów...

 • Ekwiwalent za pranie odzieży roboczej a przychód podatnika

  Jednym z najważniejszych obowiązków pracodawcy jest nieodpłatne zapewnienie pracownikom odzieży i obuwia roboczego, oraz ich właściwe utrzymanie - np. okresowe pranie, naprawa i konserwacja. Czynności te mogą być wykonywane przez pracownika, pod warunkiem wypłaty ekwiwalentu pieniężnego w wysokości poniesionych kosztów. Pracodawcy często zastanawiają się czy wypłacone środki pieniężne na

 • Wpływ wynagrodzenia minimalnego na wysokość świadczeń pracowniczych w 2012 r.

  ...1 stycznia 2012 r. zmieniła się wysokość płacy minimalnej.

 • Wpływ wynagrodzenia minimalnego na wysokość świadczeń pracowniczych w 2012 r.

  1 stycznia 2012 r. zmieniła się wysokość płacy minimalnej.

 • Jedna trzecia Polaków nie ma czasu na urlop

  ...34 proc. Polaków nie ma czasu wyjechać na urlop - takie wnioski można wyciągnąć z ankiety przeprowadzonej przez serwis Praca.pl. Co trzeciemu pracownikowi zostało z zeszłego roku ponad 10 dni urlopu.

 • W połowie grudnia 2011 r. zatrudniliśmy pracownika, który jest wynagradzany według stawki akordowej i godzinowej, w zależności od wykonywanych czynności. Wynagrodzenie jest płatne 10 dnia następnego miesiąca. W styczniu br. pracownik skorzystał z urlopu wypoczynkowego. Jak obliczyć wynagrodzenie za urlop?