• Informacje na temat:

  elastyczność popytu

Artykuły na temat: elastyczność popytu
 • Dlaczego polscy pracownicy mają gorzej?

  Polska zajmuje dopiero 30. miejsce wśród 41 krajów UE i OECD w Indeksie Elastyczności Zatrudnienia 2018, mierzącym elastyczność umów o pracę. Do czołówki indeksu należą Wielka Brytania i Irlandia, czyli kraje, do których wielu Polaków emigruje w poszukiwaniu pracy.

 • LNG w Świnoujściu i w Kłajpedzie. Skala kontra elastyczność

  Ten sam cel, a poza tym... same różnice: skali, technologii, rynkowych możliwości. Polski gazoport w Świnoujściu i litewska instalacja w Kłajpedzie: trudne, ale pouczające porównanie.

 • Eksperci: Przedświąteczny czas sprzyja poszukującym pracy tymczasowej

  ...23 zł. - Praca tymczasowa to duża elastyczność i wykonywanie zadań w różnych godzinach. Dlatego też zdarzają się zarówno oferty na 5-6 godzin danego dnia, jak i takie, które wymagają obecności przez...

 • Zaawansowane technologicznie instalacje, zbudowane w ramach Programu 10+, zwiększyły elastyczność rafinerii LOTOSU i dały możliwość przerobu cięższych, bardziej zasiarczonych, a przy tym tańszych gatunków ropy.

 • Zatrudnienie w sektorze usług dla biznesu do końca roku przekroczy 250 tysięcy osób

  Polska jest postrzegana na świecie jako jeden z najbardziej istotnych ośrodków rozwoju centrów usług wspólnych. Korporacje chcą inwestować w naszym kraju, bo doceniają umiejętności i elastyczność Polaków. Dynamiczny rozwój sektora przekłada się na rosnący popyt na pracowników. - Ostatnie lata były przełomowe dla wizerunku centrów usług wspólnych - niejako wyszliśmy z cienia i doszliśmy do momentu...

 • Goodyear zbuduje zautomatyzowany zakład produkcji opon

  Rozwój liczby modeli i opcji wyposażenia napędza popyt na opony najwyższej klasy * Innowacyjny proces produkcyjny Mercury umożliwi szybszą realizację zleceń klientów * Nowy zakład w Luksemburgu ma rozpocząć produkcję w 2019 roku.

 • Pracownicy sezonowi pilnie poszukiwani. Głównie w gastronomii i produkcji

  Ostrowski, istotna jest elastyczność, możliwość sprawdzenia pracownika i być może zatrudnienia go na stałe. Najpopularniejszą formą zatrudnienia w wakacje są umowa o pracę w ramach usługi pracy tymczasowej...

 • Czwartkowa sesja upłynęła pod znakiem zdecydowanej dominacji popytu. W godzinach porannych główną informacją w Europie była decyzja Banku Anglii o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie.

 • Programisto, czas zacząć pracę!

  Programista to najczęściej osoba o wykształceniu informatycznym, choć pracodawca nie zawsze wymaga dyplomu. Kluczowa w tym zawodzie jest elastyczność i ciągłe podnoszenie swoich kompetencji. Zamknięcie się na nowe umiejętności, czyli znajomość podstawowych języków programowania obniża potencjalne zarobki. Ile zarabia programista? Jak wynika z raportu płacowego Sedlak & Sedlak dla branży IT...

 • Ile mieszkań brakuje w Polsce?

  W Polsce brakuje 2,1 mln lokali. Przyrost liczby gospodarstw domowych spowoduje dodatkowy popyt na 600 tys. mieszkań do 2030 r. Deficyt tanich mieszkań socjalnych dla rodzin o średnich i niskich dochodach wyniósł w 2017 r. nawet 200 tys. lokali. Tak wynika z obliczeń analityków HRE Think Tank, zawartych w raporcie "Ile mieszkań brakuje w Polsce?", dokumencie sporządzonym pod patronatem UN Global Compact Network Poland.