• Informacje na temat:

  elastyczny czas pracy co to znaczy

Artykuły na temat: elastyczny czas pracy co to znaczy
 • Elastyczne zatrudnienie kłopotem dla firm

  Firmom trudno jest elastycznie regulować czas pracy pracowników, bo przepisy są zbyt restrykcyjne. Więcej osób jest zatrudnionych na czarno, a problemy z podjęciem pracy mają np. matki wychowujące dzieci. Pracodawcy chcą wprowadzenia m.in. ruchomego czasu pracy.

 • Podwyżki - nie szybko i nie dla wszystkich

  Bezrobocie spada, zatrudnienie rośnie. Płace powoli pną się w górę. Jednak nie zniknęły podstawowe problemy rynku pracy - bezrobocie strukturalne i dziedziczne, niedopasowanie edukacji do kompetencji przydatnych w pracy zawodowej oraz niechęć przedsiębiorców do stałego i przejrzystego finansowo zatrudniania pracowników.

 • Gramy o więcej. Cała prawda o polskim rynku pracy

  Narzekanie na polski rynek pracy - przede wszystkim na niskie płace - traci sens. Nasze płace rosną w tempie, o którym na przykład Niemcy, a właściwie cały świat Zachodu, może tylko marzyć.

 • Wspólna waluta w Polsce melodią odległej przyszłości?

  - Przyjęcie euro powinno nastąpić dopiero po wzmocnieniu polskiej gospodarki, żeby nie doprowadzić do zmniejszenia jej konkurencyjności, wzrostu cen, bezrobocia i podatności na globalne kryzysy - zgodzili się podczas środowej debaty w Warszawie eksperci rynku pracy i ekonomiści.

 • Prawo: 6 kluczowych zmian dla polskiego rynku pracy

  W ciągu najbliższych miesięcy wejdą w życie przepisy, które zmienią dotychczasowo obowiązujące zasady zawierania umów i wynagradzania pracowników w Polsce. Pierwsze nowelizacje wejdą w życie już w lutym. Eksperci Work Service i Pracodawców RP przeanalizowali, jakie znaczenie będą miały dla pracowników i pracodawców m.in. zmiany w umowach na czas określony, godzinowa płaca minimalna, nowe wytyczne...

 • Im więcej czasu, pieniędzy i ludzi, tym lepiej? Niekoniecznie. Powinniśmy strzec się własnych przewag. A jeśli życie nie narzuca nam ograniczeń, warto je sobie wymyślić!

 • Co ujawnić w tracie szukania pracy

  ...okresu próbnego. Dopiero wtedy można zacząć rozmawiać o elastycznym czasie pracy. Taką prośbę należy sformułować w taki sposób, by przedstawić, jak skorzysta na tym firma. - Powinno się powiedzieć(...) stanowczo. - Absolutnie nigdy. Chyba że pracujesz dla niego już jakiś czas. Zwłaszcza w tej sytuacji na rynku pracy - dodaje. Co ujawnić w tracie szukania pracy Czego nie robić na rozmowie...

 • Naszą rozpędzoną gospodarkę w przyszłym roku czeka spowolnienie. Osłabnie eksport, a konsumpcja i inwestycje będą rosły wolniej. Stanie się tak głównie dlatego, że gospodarka światowa znowu zmierza ku dołkowi. Choć wielu ekonomistów wieszczy nowy kryzys, analitycy Pekao uspokajają - tym razem świat czeka raczej miękkie lądowanie.

 • Podstawowe kroki do zbilansowania pracy i życia prywatnego

  ...: 10 kroków do zbilansowania pracy i życia prywatnego Na zdjęciach: Siedem e-sposobów na oszczędzanie czasu w pracy Na zdjęciach: Sześć kroków do pracy zdalnej Na zdjęciach: Jak nie zwariować pracując z domu Na zdjęciach: Jak stworzyć udaną politykę elastycznych godzin pracy Przypomnij sobie wszystkie rzeczy zajmujące twój czas i zdecyduj co zostaje, a z czego musisz zrezygnować. Może...

 • Belka: Wielka stabilność złotego to dla mnie zagadka

  Banki muszą być przygotowane, by zaoferować klientom rozwiązanie w postaci przewalutowania kredytu i poniesienie pewnych strat. To musi być nieobligatoryjne, bo wielu zadłużonych może nie chcieć tego zrobić - mówi Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego, w rozmowie z "DGP" i radiową "Trójką".