• Informacje na temat:

  elbląg inwestycje

Artykuły na temat: elbląg inwestycje
 • W 2016 roku branża outsourcingowa może zatrudnić 20 tys. pracowników

  ...połowa pochodzi z nowych inwestycji. - Nowe inwestycje, czy to zagraniczne, czy krajowe, wiążą się z tworzeniem nowych miejsc pracy. Nowe miejsca pracy to nowe podatki, z których korzyści czerpie i gmina, i samorząd lokalny, a przede wszystkim pracownicy, którzy mogą zdobywać nowe doświadczenie. Inwestycje zagraniczne mają bardzo znacząco wpływają na rozwoju miast regionalnych. Inwestycje branży...

 • Przekop Mierzei Wiślanej budzi kontrowersje

  Elbląscy samorządowcy i parlamentarzyści chwalą decyzję rządu o przekopie Mierzei Wiślanej. Przeciwni inwestycji są mieszkańcy Krynicy Morskiej, której burmistrz Krzysztof Swat ocenia, że rekompensatą dla turystycznego kurortu byłoby utworzenie wolnocłowej strefy.

 • ​Ponad 800 nowych miejsc pracy w warmińsko-mazurskiej SSE

  ...i produkcji wyrobów mleczarskich. Przedsiębiorca zadeklarował inwestycje na poziomie 130 mln zł i utworzenie 80 nowych miejsc pracy. W podstrefie Mrągowo spółdzielnia mleczarska Mlekpol, skupiająca ok(...) Ekonomiczna obejmuje 1014,9 ha gruntów przeznaczonych pod inwestycje gospodarcze. Składa się z 30 podstref zlokalizowanych na terenie miast i gmin: Barczewo, Bartoszyce, Biskupiec, Ciechanów, Dobre...

 • Budowa portu w Elblagu wparciem dla Trójmiasta

  Port w Elblągu jest skierowany przede wszystkim na wsparcie dla Trójmiasta i otwarcie się na nowych klientów. Będzie istotny dla nowej grupy towarów, a jego budowa oznacza otwarcie nowego, wschodniego kierunku - mówił w piątek minister Marek Gróbarczyk.

 • Zarząd woj. pomorskiego negatywnie o przekopie. Ministerstwo: Trudno zrozumieć utrudnianie tej inwestycji

  Zarząd woj. pomorskiego negatywnie ocenia plany przekopu przez Mierzeję Wiślaną, wskazując, że dokumentacja inwestycji nie jest rzetelna. Trudno zrozumieć, dlaczego samorządowcom z Pomorza tak bardzo zależy na utrudnianiu realizacji tej inwestycji - odpowiada ministerstwo gospodarki morskiej.

 • Warmia i Mazury - cud (nie tylko) natury

  O inwestycje z sektora BPO/SSC coraz silniej zabiegają Warmia i Mazury, skutecznie udowadniając, że "ciągnie biznes do Warmii i Mazur".

 • Bez dróg rozwój kuleje

  Cztery wielkie programy inwestycji infrastrukturalnych mają szanse zmienić regiony Polski Wschodniej. Poprawi się jakość codziennych dojazdów, wzrośnie atrakcyjność dla inwestorów i biznesu.

 • Minister Gróbarczyk przekonywał w Krynicy Morskiej do przekopu Mierzei Wiślanej

  - Przekop Mierzei Wiślanej to inwestycja priorytetowa dla kraju - tłumaczył podczas spotkania z mieszkańcami Krynicy Morskiej minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. Burmistrz Krynicy stwierdził, że spotkanie nie przekonało mieszkańców do inwestycji.

 • Kaczyński: Budując kanał przez Mierzeję Wiślaną, kończymy ostatecznie z zależnością od Rosji

  - Budując kanał przez Mierzeję Wiślaną, kończymy ostatecznie z zależnością od Rosji - powiedział w środę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Zaznaczył, że inwestycja ta umożliwi powrót Elbląga do kategorii miast portowych i jego reindustrializację.

 • Powstanie kanał przez Mierzeję Wiślaną. Koszt: prawie 900 mln zł

  Rząd przekopuje się przez procedury. Czas na kanał przez Mierzeję Wiślaną. W tym miesiącu rusza przetarg na projekt. Wykuwa się specustawa. A od 2017 r. rząd chce szukać wykonawcy.