• Informacje na temat:

  elektrociepłownia

Artykuły na temat: elektrociepłownia
 • Porozumienie socjalne w Fortum Zabrze

  W przypadku utraty pracy odchodzący pracownicy elektrociepłowni Fortum Zabrze otrzymają odprawy w wysokości od 6 do 12 średnich miesięcznych pensji w zakładzie - zakłada porozumienie socjalne, zawarte w tej należącej do międzynarodowego koncernu Fortum firmie.

 • Plan wicepremiera: Elektrociepłownie atomowe w kilku miastach Polski

  W planie wicepremiera Mateusza Morawieckiego zapowiedziano ewolucję energetyki w Polsce. Rola górnictwa węglowego nie jest eksponowana, natomiast mają powstać elektrociepłownie atomowe, co będzie budzić protesty. W ciągu 10 lat w Polsce ma być zarejestrowanych milion samochodów elektrycznych, co nie wydaje się realne.

 • Fortum planuje zredukować zatrudnienie w Zabrzu i Bytomiu o ok. 25 procent

  W ramach restrukturyzacji przejętych od Skarbu Państwa elektrociepłowni Fortum Zabrze i Fortum Bytom planowana jest redukcja zatrudnienia o około 25 proc., głównie w administracji.

 • Elektrociepłownia cackiem kultury

  Zrewitalizowano zabytkową elektrociepłownię w centrum Łodzi, zarządzaną przez instytucję EC1 Miasto Kultury, której nowym dyrektorem został Błażej Moder. W byłej elektrociepłowni miało powstać m.in Centrum Sztuki Filmowej Davida Lyncha.

 • Zarobki prezesów zarządu w spółkach z branży energetycznej i surowcowej

  Spółki energetyczne przechodzą ostatnimi czasy gruntowne przemiany. Coraz więcej mówi się o planach połączenia ich ze spółkami górniczymi. Niniejszy artykuł analizuje wynagrodzenia prezesów spółek energetycznych i tych należących do branży surowcowej. Analizy zostały oparte na danych pochodzących z raportu "Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2014 roku".

 • PKN Orlen: Rusza budowa nowej elektrociepłowni za 1,65 mld zł

  Rusza budowa nowej elektrociepłowni PKN Orlen o mocy 596 MWe. Obiekt powstanie w Płocku, a blok gazowo-parowy wykona konsorcjum Siemens. Koszt inwestycji wraz z umową na serwis głównych urządzeń to 1,65 mld zł.

 • Uważaj jak jesteś na pół etatu

  Tadeusz Ł. pełnił funkcję członka zarządu spółki akcyjnej Elektrociepłownia Bydgoszcz na podstawie umowy o pracę, umowę podpisał na pół etatu. Spodziewał się, że będzie otrzymywał wynagrodzenie równe pięcioipółkrotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, bo tak stanowiła uchwała walnego zgromadzenia spółki. Okazało się jednak, że płacono mu połowę tej kwoty, uzasadniając...

 • Raport bieżący nr 17/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Spółki Elektrociepłownia "Będzin” S.A. ("Spółka", "Emitent”)...

 • ​W PGE GiEK ruszyła kolejna edycja Programu Dobrowolnych Odejść

  W styczniu ruszyła czwarta edycja Programu Dobrowolnych Odejść w koncernie PGE GiEK. Program realizowany będzie etapami do czerwca 2017 r. W wyniku poprzednich edycji skorzystało z niego 5072 pracowników.

 • PKN Orlen planuje w tym tygodniu rozpocząć inspekcję w wyłączonej po awarii Elektrociepłowni Włocławek - poinformował Jarosław Dybowski, dyrektor wykonawczy ds. energetyki w PKN Orlen.